Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Borys z PFR: Dziś 1. emisja obligacji Grupy PFR, chcemy pozyskać 15 mld zł

1
Podziel się:

Grupa PFR uruchamia dziś program emisji obligacji na 100 mld zł - z pierwszej emisji 4-letnich papierów chce pozyskać 15 mld zł, poinformował prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys.

Borys z PFR: Dziś 1. emisja obligacji Grupy PFR, chcemy pozyskać 15 mld zł

"Zgodnie z planem startujemy operacyjnie #TarczaFinansowaPFR. Żeby moc rozpocząć przekazanie finansowania przedsiębiorcom, dzisiaj start programu emisji obligacji na 100 mld zł. Dzisiaj pierwsza emisja 4-letnich obligacji @Grupa_PFR, w której chcemy pozyskać z rynku 15 mld zł" - napisał Borys na swoim profilu na Twitterze.

Borys zapowiadał wcześniej, że Fundusz planuje emitować obligacje na sfinansowanie tarczy finansowej o terminach 2, 3, 4 lata. Cały program ma być rozliczony do 2025 roku.

Finansowanie tarczy finansowej, której wartość opiewa na ok. 100 mld zł, będzie pochodziło z emisji obligacji z gwarancjami Skarbu Państwa przez PFR, natomiast NBP będzie mógł skupować te papiery od banków komercyjnych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
PIotr
2 lata temu
Po co komplikowac niech drukarz Glapinski wydrukuje 100 ale od razu lepiej trylionow nie miliardow moze od razy banknoty o nominale po 5 mln i wysle wszyskim razem z pakietami wyborczymi