Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Borys z PFR: Subwencje w ramach tarczy fin. otrzymało 117 tys. firm na 24 mld zł

1
Podziel się:

Subwencje w ramach tarczy finansowej otrzymało 117 tys. mikro, małym i średnim firm w pierwszych dwóch tygodniach rządowego programu, poinformował prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys. Na konta tych firm trafiło już około 24 mld zł, które chronią miejsca pracy ponad 1,2 mln pracowników, dodał.

Borys z PFR: Subwencje w ramach tarczy fin. otrzymało 117 tys. firm na 24 mld zł
bEslkcOJ

"Wsparcie finansowe, służące przeciwdziałaniu skutkom koronawirusa otrzymało już 117 tys. przedsiębiorstw. Na ich rachunki wpłynęło ponad 24 mld zł" - powiedział Borys w trakcie briefingu na terenie zakładu produkcyjnego "Flis" w Radziejowicach.

"Mikrofirm jest aż 90 tysięcy, 27 tys. są to małe i średnie przedsiębiorstwa" - dodał.

Poinformował, że "pomoc jest udzielana jest bardzo szybko" - w ciągu 24-48 godzin środki są na rachunkach przedsiębiorców.

bEslkcOL

Przypomniał, że "bardzo istotnym celem programu jest ochrona miejsc pracy".

"Na ten momenty tarcza finansowa chroni już ponad 1,2 mln miejsc pracy w tych firmach, które otrzymały subwencje finansowe" - powiedział Borys.

Od 29 kwietnia 17 banków komercyjnych oraz większość banków spółdzielczych przyjmuje drogą elektroniczną wnioski o udzielenie subwencji w ramach programu. Mikrofirmy (zatrudniające co najmniej 1 pracownika) oraz małe, średnie i duże przedsiębiorstwa otrzymają pomoc w postaci subwencji finansowych o łącznej wartości 75 mld zł. Mikrofirmy mogą uzyskać pomoc do 324 tys. zł, a MŚP do 3,5 mln zł. 75% subwencji może być bezzwrotna pod warunkiem utrzymania miejsc pracy i działalności.

bEslkcPm
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Michał
rok temu
A może jakieś konkrety , np : czy część umorzona jest dochodem do opodatkowania ? Jak to możliwe w normalnym kraju,że daje się do podpisu umowę bez tak ważnych szczegółów ? Najwyższa pora żeby pan prezes założył własne przedsiębiorstwo i działał w takich warunkach jakie stwarza mu Państwo.