Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
15.05.2020 15:42

Borys z PFR: Subwencje w ramach tarczy fin. otrzymało 117 tys. firm na 24 mld zł

Subwencje w ramach tarczy finansowej otrzymało 117 tys. mikro, małym i średnim firm w pierwszych dwóch tygodniach rządowego programu, poinformował prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys. Na konta tych firm trafiło już około 24 mld zł, które chronią miejsca pracy ponad 1,2 mln pracowników, dodał.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Wsparcie finansowe, służące przeciwdziałaniu skutkom koronawirusa otrzymało już 117 tys. przedsiębiorstw. Na ich rachunki wpłynęło ponad 24 mld zł" - powiedział Borys w trakcie briefingu na terenie zakładu produkcyjnego "Flis" w Radziejowicach.

"Mikrofirm jest aż 90 tysięcy, 27 tys. są to małe i średnie przedsiębiorstwa" - dodał.

Poinformował, że "pomoc jest udzielana jest bardzo szybko" - w ciągu 24-48 godzin środki są na rachunkach przedsiębiorców.

Przypomniał, że "bardzo istotnym celem programu jest ochrona miejsc pracy".

"Na ten momenty tarcza finansowa chroni już ponad 1,2 mln miejsc pracy w tych firmach, które otrzymały subwencje finansowe" - powiedział Borys.

Od 29 kwietnia 17 banków komercyjnych oraz większość banków spółdzielczych przyjmuje drogą elektroniczną wnioski o udzielenie subwencji w ramach programu. Mikrofirmy (zatrudniające co najmniej 1 pracownika) oraz małe, średnie i duże przedsiębiorstwa otrzymają pomoc w postaci subwencji finansowych o łącznej wartości 75 mld zł. Mikrofirmy mogą uzyskać pomoc do 324 tys. zł, a MŚP do 3,5 mln zł. 75% subwencji może być bezzwrotna pod warunkiem utrzymania miejsc pracy i działalności.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-05-2020

MichałA może jakieś konkrety , np : czy część umorzona jest dochodem do opodatkowania ? Jak to możliwe w normalnym kraju,że daje się do podpisu umowę bez … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)