Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BOŚ Bank: Decyzje RPP obniżą wynik odsetkowy banku o 48-63 mln zł w 2020 r. 

0
Podziel się

Decyzje Rady Polityki Pieniężnej (RPP) o obniżkach stóp procentowych łącznie o 140 punktów bazowych (w przypadku głównej stopy referencyjnej) będą mieć negatywny wpływ na wynik odsetkowy banku w roku 2020 na poziomie od 48 do 63 mln zł, podał bank. Wpływ ten będzie się materializował stopniowo w kolejnych kwartałach.

BOŚ Bank: Decyzje RPP obniżą wynik odsetkowy banku o 48-63 mln zł w 2020 r. 
bErVRmqJ

"Ze względu na negatywny wpływ epidemii na aktywność gospodarczą w Polsce, bank spodziewa się pogorszenia sytuacji finansowej części klientów. Bank utworzy rezerwę na prognozowane pogorszenie jakości portfela kredytowego z powodu epidemii w kwocie nie niższej niż 11 mln zł. Rezerwa zostanie ujęta w sprawozdaniu finansowym za I półrocze 2020 roku" - czytamy w komunikacie.

Precyzyjne oszacowanie wpływu epidemii na sytuację finansową banku nie jest obecnie możliwe. Powyższe szacunki mogą ulec zmianie, zaznaczono.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A. Aktywa razem banku wyniosły 18,49 mld zł na koniec 2019 r.

bErVRmrm
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)