Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BOŚ Bank: PMI strefy euro i ocena Moody's w centrum uwagi w tym tygodniu

0
Podziel się:

Warszawa, 15.04.2019 (ISBnews) - W tym tygodniu oczekiwanym wydarzeniem będzie publikacja wstępnych danych dot. indeksów PMI koniunktury w strefie euro, publikacja oceny ratingowej i perspektywy ratingu przez agencję Moody's dla Polski oraz marcowe dane z krajowego rynku pracy oraz dot. produkcji w przemyśle, uważają ekonomiści Banku Ochrony Środowiska (BOŚ). 

BOŚ Bank: PMI strefy euro i ocena Moody's w centrum uwagi w tym tygodniu

"W bieżącym tygodniu zostaną także opublikowane marcowe dane z krajowego rynku pracy oraz dot. produkcji w przemyśle, które będą kolejnymi informacjami dot. skali spowolnienia wzrostu aktywności polskiej gospodarki z początkiem 2019 r. Podobnie jak w przypadku decyzji agencji Standard&Poors z 12 kwietnia, pod koniec tygodnia oczekujemy utrzymania zarówno oceny ratingowej, jak i perspektywy ratingu przez agencję Moody's. Zestawienie z jednej strony bardzo dobrych danych dot. bieżącej sytuacji gospodarczej i fiskalnej a z drugiej z zapowiadanym luzowaniem fiskalnym nie daje wiele przestrzeni do dokonywania zmian w ocenie na obecnym etapie" - czytamy w raporcie tygodniowym banku.

Ekonomiści wskazują, że publikacja PMI w strefie euro, pokaże, czy dane te potwierdzą inne sygnały stabilizowania się sytuacji w europejskim przemyśle. Ważne będą także publikacje danych dot. wzrostu PKB w I kw. w Chinach oraz miesięczne marcowe dane dot. sfery realnej, podano także.

forex
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)