Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BOŚ Bank: Posiedzenie EBC i RPP w centrum uwagi w tym tygodniu

0
Podziel się

Warszawa, 04.03.2019 (ISBnews) - W nadchodzącym tygodniu kluczowe dla rynków będzie posiedzenie rady Eueropejskiego Banku Centralnego EBC i Rady Polityki Pieniężnej RPP, uważają ekonomiści Banku Ochrony Środowiska (BOŚ). 

BOŚ Bank: Posiedzenie EBC i RPP w centrum uwagi w tym tygodniu
bErgTGtN

"Powszechnie oczekuje się utrzymania stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. W najnowszej projekcji makroekonomicznej banku centralnego zapewne zostaną zrewidowane w dół prognozy dla wzrostu gospodarczego oraz inflacji. Te zmiany będą spójne z dokonaną już na posiedzeniu w styczniu zmianą bilansu ryzyka rady EBC dla prognoz, stąd nie oczekujemy już na posiedzeniu marcowym zmian w komunikacie lub zapowiedzi dot. perspektyw polityki pieniężnej. Więcej uwagi podczas konferencji prasowej, będzie zapewne poświęcone kwestii uruchomienia przez EBC nowych długoterminowych operacji płynnościowych TLTRO" - czytamy w raporcie tygodniowym banku.

Według analityków BOŚ Banku, w przypadku krajowej polityki pieniężnej, Rada podtrzyma ocenę, że "obecny poziom stóp procentowych sprzyja utrzymaniu polskiej gospodarki na ścieżce zrównoważonego wzrostu oraz pozwala zachować równowagę makroekonomiczną".

"Ogłoszenie w minionym tygodniu przez rząd planowane poluzowanie polityki fiskalnej nie wpłynie w naszej ocenie na znaczącą korektę retoryki RPP jako całości. Co najwyższej może ograniczyć nasilające się w ostatnich tygodniach spekulacje nt. możliwości poluzowania polityki monetarnej, w naszej ocenie nadal odległa jest perspektywa wskazania przez Radę na możliwość podwyższenia stóp" - czytamy dalej.

bErgTGtP

"Na marcowym posiedzeniu Rada zapozna się z wynikami najnowszej projekcji makroekonomicznej NBP, najistotniejszą zmianą w porównaniu z projekcją listopadową będzie zapewne obniżenie prognozowanej ścieżki inflacji na 2019 r. w związku z zamrożeniem cen energii elektrycznej oraz niższym poziomem cen ropy naftowej. Nie sądzimy by wyniki RPP miały znaczący wpływ na krajowe aktywa finansowe" - podsumowano w materiale.

bErgTGuq
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)