Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BOŚ Bank: W tym tygodniu w centrum uwagi dane z USA i niemieckiego przemysłu

0
Podziel się:

W centrum uwagi w bieżącym tygodniu znajdą się lipcowe dane z USA z rynku pracy oraz indeksy koniunktury ISM, a w przypadku strefy euro najistotniejsze będą czerwcowe dane z niemieckiego przemysłu, uważają ekonomiści Banku Ochrony Środowiska (BOŚ).

BOŚ Bank: W tym tygodniu w centrum uwagi dane z USA i niemieckiego przemysłu
bEExvshx

"W bieżącym tygodniu opublikowane zostaną kolejne lipcowe dane z USA, tj. dane obejmujące już okres silnego pogorszenia sytuacji epidemicznej. Najistotniejsze będą miesięczne dane z rynku pracy oraz indeksy koniunktury ISM. Ponadto zostaną opublikowane jeszcze ostatnie dane dot. koniunktury w usługach dla chińskiej gospodarki, jak również dane dot. handlu zagranicznego w Chinach. W przypadku strefy euro najistotniejsze będą zapewne czerwcowe dane z niemieckiego przemysłu" - czytamy w tygodniku banku.

Na bieżący tydzień nie ma zaplanowanych ważnych publikacji danych oraz wydarzeń dla gospodarki krajowej. Zgodnie z harmonogramem, w sierpniu nie ma decyzyjnego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej (RPP)
.

W raporcie przypomniano, że na ubiegłotygodniowym posiedzeniu FOMC utrzymał niezmienione parametry polityki pieniężnej, w tym stopę funduszy federalnych na poziomie 0,00% - 0,25% oraz utrzymał niezmienione zapisy forward guidance.

bEExvshz

"W warunkach bardzo silnego spowolnienia aktywności gospodarczej nie można wykluczyć zwiększenia skali poluzowania polityki pieniężnej Fed pod koniec roku. Przyjmie ono prawdopodobnie postać jeszcze większego zaangażowania w dostarczanie taniego finansowania kredytowego, w tym także instytucjom niefinansowym, w celu ożywienia aktywności firm w okresie odmrażania gospodarki, przy utrzymaniu dodatniego poziomu stóp procentowych" - prognozują ekonomiści BOŚ Banku.

bEExvsia
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)