Notowania

energetyka
03.12.2019 12:47

BOŚ rozpoczął współpracę z gminą Skała dot. działań na rzecz czystego powietrza

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) podpisał umowę o współpracy z gminą Skała w celu wspierania mieszkańców w wymianie systemów ogrzewania na ekologiczne, realizacji projektów termomodernizacyjnych oraz innych komplementarnych z rządowym programem "Czyste Powietrze", podał bank. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zgodnie z naszymi zapowiedziami, rozszerzamy wsparcie dla gmin, które chcą się przyłączyć do walki o czyste powietrze. Przygotowujemy dla ich mieszkańców ofertę sfinansowania wymiany starych kotłów na nowe ekologiczne urządzenia. Wierzę, że już wkrótce gmina Skała będzie mogła pochwalić się dużo mniejszym stężeniem szkodliwych substancji w atmosferze" - powiedział prezes BOŚ Banku Bogusław Białowąs, cytowany w komunikacie.

Bank przypomniał, że to druga umowa o takim charakterze podpisana przez bank z gminą z województwa małopolskiego. Od listopada ze specjalnej pożyczki mogą już korzystać nowosądeczanie.

W ramach współpracy z gminą Skała BOŚ Bank uruchomia dla jej mieszkańców "Przejrzystą pożyczkę". Otrzymane środki będą oni mogli wykorzystać na:

- wymianę starych, szkodliwych dla środowiska kotłów grzewczych na nowe, ekologiczne urządzenia gazowe, czy olejowe oraz prace związane z demontażem starego kotła i montażem nowego,

- zakup i montaż wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,

- budowę węzłów cieplnych oraz podłączenie do sieci ciepłowniczych i gazowych,

- zakup i montaż instalacji odzysku ciepła, rekuperatorów, modułów fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła czy przydomowych wiatraków, podano w materiale.

"Projekty ekologiczne mają dla samorządu gminy Skała najwyższy priorytet. W związku z tym prowadzimy intensywne działania na wielu płaszczyznach, koncentrując się na jakości powietrza - monitorujemy stopień jego zanieczyszczenia poprzez dwa niezależne źródła badawcze, przeprowadzaliśmy badania spirometryczne wśród dzieci, a w 2019 roku zwiększyliśmy dwukrotnie w stosunku do lat poprzednich budżet na wymianę kotłów. Żywię głęboką nadzieję, że porozumienie podpisane z Bankiem Ochrony Środowiska przyspieszy wdrożenie programu "Czyste Powietrze" w gminie Skała oraz ułatwi realizację programu Stop Smog, do którego aplikujemy" - powiedział burmistrz miasta i gminy Skała Krzysztof Wójtowicz, cytowany w komunikacie.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

Tagi: energetyka, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-12-2019

TymcioCoraz więcej gmin ma podpisanych tą umowę! fantastycznie! Nawet nie wiecie jaka to wielka pomoc dla mieszkańców będzie! Ja dużo musiałem się namęczyć … Czytaj całość

06-12-2019

Kornelia990To już kolejny podmiot, z którym BOŚ zawarł tego typu współpracę. Jak tak dalej pójdzie to za jakiś czas będziemy mieć w naszym kraju znacznie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)