Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BOŚ rozpoczął współpracę z gminą Skała dot. działań na rzecz czystego powietrza

2
Podziel się

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) podpisał umowę o współpracy z gminą Skała w celu wspierania mieszkańców w wymianie systemów ogrzewania na ekologiczne, realizacji projektów termomodernizacyjnych oraz innych komplementarnych z rządowym programem "Czyste Powietrze", podał bank. 

BOŚ rozpoczął współpracę z gminą Skała dot. działań na rzecz czystego powietrza
bDyOvxVh

"Zgodnie z naszymi zapowiedziami, rozszerzamy wsparcie dla gmin, które chcą się przyłączyć do walki o czyste powietrze. Przygotowujemy dla ich mieszkańców ofertę sfinansowania wymiany starych kotłów na nowe ekologiczne urządzenia. Wierzę, że już wkrótce gmina Skała będzie mogła pochwalić się dużo mniejszym stężeniem szkodliwych substancji w atmosferze" - powiedział prezes BOŚ Banku Bogusław Białowąs, cytowany w komunikacie.

Bank przypomniał, że to druga umowa o takim charakterze podpisana przez bank z gminą z województwa małopolskiego. Od listopada ze specjalnej pożyczki mogą już korzystać nowosądeczanie.

W ramach współpracy z gminą Skała BOŚ Bank uruchomia dla jej mieszkańców "Przejrzystą pożyczkę". Otrzymane środki będą oni mogli wykorzystać na:

bDyOvxVj

- wymianę starych, szkodliwych dla środowiska kotłów grzewczych na nowe, ekologiczne urządzenia gazowe, czy olejowe oraz prace związane z demontażem starego kotła i montażem nowego,

- zakup i montaż wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,

- budowę węzłów cieplnych oraz podłączenie do sieci ciepłowniczych i gazowych,

- zakup i montaż instalacji odzysku ciepła, rekuperatorów, modułów fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła czy przydomowych wiatraków, podano w materiale.

bDyOvxVp

"Projekty ekologiczne mają dla samorządu gminy Skała najwyższy priorytet. W związku z tym prowadzimy intensywne działania na wielu płaszczyznach, koncentrując się na jakości powietrza - monitorujemy stopień jego zanieczyszczenia poprzez dwa niezależne źródła badawcze, przeprowadzaliśmy badania spirometryczne wśród dzieci, a w 2019 roku zwiększyliśmy dwukrotnie w stosunku do lat poprzednich budżet na wymianę kotłów. Żywię głęboką nadzieję, że porozumienie podpisane z Bankiem Ochrony Środowiska przyspieszy wdrożenie programu "Czyste Powietrze" w gminie Skała oraz ułatwi realizację programu Stop Smog, do którego aplikujemy" - powiedział burmistrz miasta i gminy Skała Krzysztof Wójtowicz, cytowany w komunikacie.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

bDyOvxVK
KOMENTARZE
(2)
Kornelia990
rok temu
To już kolejny podmiot, z którym BOŚ zawarł tego typu współpracę. Jak tak dalej pójdzie to za jakiś czas będziemy mieć w naszym kraju znacznie czystrze powietrze, niz obecnie.
Tymcio
rok temu
Coraz więcej gmin ma podpisanych tą umowę! fantastycznie! Nawet nie wiecie jaka to wielka pomoc dla mieszkańców będzie! Ja dużo musiałem się namęczyć by dozbierać resztę potrzebnych środków do wymiany pieca na ekologiczny kocioł eei pellets od kostrzewy, teraz mieszkańcy będą mieli znacznie prościej!