Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Braster rozszerza współpracę z Inter Business 91 o Macedonię Północną i Austrię

0
Podziel się:

Braster w restrukturyzacji zawarł z Inter Business 91 Ltd. z siedzibą w Bułgarii aneks do umowy, na podstawie którego dotychczas określone zasady współpracy w obszarze dystrybucji i sprzedaży urządzeń medycznych produkowanych przez spółkę wraz z pakietami badań na obszarze Bułgarii będą obecnie obejmować również dystrybucję na obszarze Macedonii Północnej i Austrii, podała spółka.

Braster rozszerza współpracę z Inter Business 91 o Macedonię Północną i Austrię
bEDPpcRh

"Rozszerzenie współpracy z dystrybutorem na kolejne rynki jest efektem dobrych dotychczasowych wyników sprzedaży osiąganych przez dystrybutora na rynku bułgarskim. Z uwagi na to, że urządzenia emitenta posiadają już obecnie stosowne rejestracje w Macedonii Północnej i Austrii, spółka ocenia, iż rozszerzenie współpracy z dotychczasowym dystrybutorem na nowe rynki będzie miało wpływ na przyszłe wyniki finansowe emitenta" - czytamy w komunikacie.

Strony wyraziły także intencję rozszerzenia współpracy w przyszłości również na inne kraje bałkańskie, przy czym z uwagi na to, iż będzie to wymagało odrębnych uzgodnień, spółka w przypadku ich dokonania poinformuje odrębnym raportem bieżącym.

Spółka podała także, że na wszystkich wymienionych rynkach oferowane będą urządzenia "Braster Pro", a ich sprzedaż odbywać się będzie w modelu biznesowym nakierowanym na współpracę ze środowiskiem medycznym.

bEDPpcRj

"Umowa z dystrybutorem ma charakter ramowy, a sprzedaż urządzeń odbywa się na podstawie składanych przez dystrybutora jednostkowych zamówień, przy czym umowa nie nakłada na dystrybutora obowiązku zakupu produktów ani nie określa wymaganej minimalnej ich ilości. Strony przyjmują okresowo harmonogramy określające cele sprzedażowe na kolejne okresy współpracy. Dystrybutor prowadzi również działania marketingowe i public relations związane z produktem, zgodnie z wcześniejszymi uzgodnieniami z emitentem" - czytamy dalej.

Braster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Braster Tester - innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2015 r.

bEDPpcRK
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)