Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
28.10.2020 10:30

Budimex: Pierwsze wyniki analiz dot. Budimex Nieruchomości na przełomie XI/XII

Budimex spodziewa się pierwszych wyników analiz dotyczących zainteresowania rynku nabyciem udziałów Budimex Nieruchomości na przełomie listopada i grudnia b.r., podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Podjęliśmy decyzję o przeglądzie opcji strategicznych segmentu deweloperskiego. Rozważamy kilka scenariuszy, natomiast aktualnie opcją analizowaną w pierwszej kolejności jest badanie zainteresowania rynku zbyciem udziałów Budimex Nieruchomości. Pierwszych wyników analiz rynku spodziewamy się na przełomie listopada i grudnia b.r." - czytamy w komentarzu do wyników III kw.

Spółka przypomina, że klienci Budimex Nieruchomości w okresie trzech kwartałów 2020 R. podpisali 1 087 aktów notarialnych, z czego 465 umów w III kwartale 2020 r. Przychody segmentu deweloperskiego wyniosły 553 mln zł i były o 31% wyższe w porównaniu do 2019 roku, a zysk brutto osiągnął 121 mln zł (wzrost o 65%).

Przedsprzedaż mieszkań w okresie trzech kwartałów 2020 roku wyniosła 1 199 sztuk. "Po okresie spowolnienia w marcu i kwietniu od kilku miesięcy notujemy stopniowy wzrost zainteresowania mieszkaniami" - dodano.

Aktualna oferta Budimex Nieruchomości to nieco ponad 1 500 mieszkań w 5 miastach, podano także.

Pod koniec września Budimex podał, że nie rezygnując z pozostałych opcji strategicznych segmentu deweloperskiego, postanowił zbadać w pierwszej kolejności zainteresowanie rynku opcją zbycia udziałów Budimeksu Nieruchomości.

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2019 r. miał 7,57 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz