Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
03.07.2020 12:15

Budimex rozpoczął przegląd opcji strategicznych segmentu deweloperskiego

Budimex podjął decyzję o rozpoczęciu procesu przeglądu opcji strategicznych segmentu deweloperskiego Grupy Budimex, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)

"W ramach przeglądu, Budimex zamierza przeanalizować scenariusze obejmujące m. in. pozyskanie znaczącego inwestora lub inwestorów dla działalności deweloperskiej (zarówno mniejszościowych jaki i większościowego), zawarcie aliansu strategicznego z innym podmiotem, wprowadzenie spółki na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Analizie ma zostać poddana także możliwość dywersyfikacji działalności deweloperskiej w kierunku budowy wartości aktywa. Powyższa lista scenariuszy nie jest zamknięta i nie wyklucza uwzględnienia innych, niewymienionych powyżej opcji, jeżeli takie pojawią się w wyniku realizacji przeglądu, nie wyłączając zbycia aktywów" - czytamy w komunikacie.

Budimex podjął decyzję o przystąpieniu do procesu wyboru doradcy zewnętrznego spośród renomowanych firm, którego zadaniem będzie wsparcie zarządu w przeprowadzeniu procesu przeglądu opcji strategicznych, podano również.

"Wynikiem procesu może być także podjęcie decyzji o zaniechaniu wprowadzania zmian w zakresie strategii rozwoju segmentu deweloperskiego Grupy Budimex" - czytamy dalej.

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2019 r. miał 7,57 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz