Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Budimex: W 'poczekalni' kontrakty o wartości ok. 3 mld zł

0
Podziel się

Budimex oczekuje na podpisanie kontraktów o wartości ok. 3 mld zł, wynika z informacji spółki.

Budimex: W 'poczekalni' kontrakty o wartości ok. 3 mld zł
bErSFPlx

"Wysoki poziom portfela zamówień pozwala na w pełni efektywne wykorzystanie zasobów i zabezpiecza front prac na najbliższe kilka kwartałów. Dodatkowo w poczekalni mamy kontrakty o wartości ponad 3 mld zł" - czytamy w komunikacie.

W raporcie za I kw. spółka podała, że portfel zamówień grupy na koniec marca osiągnął rekordowy poziom blisko 12 mld zł (wobec 10,8 mld zł na koniec roku) głównie dzięki wysokiej kontraktacji w obszarze drogowym (m.in. S-61 obwodnica Suwałk - Budzisko oraz S-11 Koszalin - Bobolice). Wartość kontraktów podpisanych w okresie styczeń - marzec 2020 roku wyniosła 2 318,01 mln zł.

"Aktualnie realizacja kontraktów budowlanych przebiega bez większych zakłóceń. Wyzwaniem jest kontrakt na spalarnię odpadów w Wilnie, gdzie zablokowana została możliwość przepływu pracowników z powodu COVID-19" - czytamy także.

bErSFPlz

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2019 r. miał 7,57 mld zł skonsolidowanych przychodów.

bErSFPma
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)