Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CA Immo kupiło biurowiec Postępu 14 w Warszawie za ok. 87 mln euro

2
Podziel się

CA Immo kupiło biurowiec o powierzchni najmu brutto 34,5 tys. m2 przy ul. Postępu 14 na warszawskim Mokotowie, za ok. 87 mln euro, podała spółka.

CA Immo kupiło biurowiec Postępu 14 w Warszawie za ok. 87 mln euro
bEhTofIl

"Nieruchomość obejmująca 34 500 m2 powierzchni najmu brutto (GLA) jest niemal w całości wynajęta spółkom o wysokiej wiarygodności kredytowej, takim jak AstraZeneca, czy Samsung Electronics. Cena zakupu wyniosła ok. 87 mln euro przy rocznym przychodzie z najmu brutto na poziomie 6,5 mln euro, odzwierciedlając początkową stopę zwrotu brutto na poziomie 7,5%" - czytamy w komunikacie.

Po sprzedaży w październiku 2020 r. obiektu Zagrebtower - z 5-pro. premią względem wartości księgowej, najnowsza transakcja CA Immo stanowi istotny krok w realizacji strategii ekspansji na kluczowe rynki oraz programu rotacji kapitału. Spółka buduje podstawę dla stałego wzrostu powtarzalnych przychodów, przy jednoczesnym podnoszeniu jakości swojego portfolio. Zgodnie z planem, zakup zostanie zaliczony do części powtarzalnych przychodów (FFO) spółki CA Immo w czwartym kwartale 2020 r., podano także.

"Kupując biurowiec przy ul. Postępu 14 nabyliśmy jeden z najlepszych obiektów pod względem jakości, zawartych umów z najemcami oraz lokalizacji, w jednej z najważniejszych dzielnic biurowych w Warszawie. Przy początkowej stopie zwrotu brutto z tytułu wynajmu na poziomie 7,5%, inwestycja ta zapewnia natychmiastowy przychód zabezpieczony umowami z najemcami o wysokiej wiarygodności kredytowej, bazując na cenie poniżej wartości odtworzeniowej i wyjściowym poziomie czynszów o potencjale wzrostowym. Obiekt znajduje się w dzielnicy charakteryzującej się nieustająco silnym popytem na powierzchnie biurowe oraz - w chwili obecnej - zerową podażą nowych powierzchni" - skomentował dyrektor inwestycyjny (CIO) CA Immo Keegan Viscius, cytowany w materiale.

bEhTofIn

CA Immo jest inwestorem, zarządcą i deweloperem, specjalizującym się w nowoczesnych nieruchomościach biurowych, w głównych miastach Niemiec, Austrii i Europy Środkowej.

bEhTofIO
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Fin
8 miesięcy temu
Dzisiaj listopad 2020 mieli szansę na 50 % tej ceny
xd
8 miesięcy temu
Chyba sami sobie będą wynajmować bo biurowców w Polsce jest od diabła i trochę