Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

CBRE: 51% badanych chce powrotu niedziel handlowych

1
Podziel się:

Ponad połowa (51%) badanych chce powrotu możliwości robienia zakupów w niedzielę, wynika z badania zleconego przez CBRE. Przeciwnego zdania jest co trzeci respondent. 16% nie ma wyrobionej opinii na ten temat.

CBRE: 51% badanych chce powrotu niedziel handlowych
(money.pl)
bEDlPWWJ

"Początek epidemii już zawsze będziemy kojarzyć z długimi kolejkami, szczególnie w sklepach spożywczych. Polacy robili zapasy podstawowych produktów, żeby ograniczyć konieczność wychodzenia z domu. Kolejki w sklepach nie rozluźniały się przez dłuższy czas. Wtedy właśnie część Polaków przypomniała sobie o ograniczeniach związanych z wprowadzeniem zakazu handlu w niedzielę. Już połowa z nas jest zdania, że centra handlowe powinny być otwarte w każdy dzień, co aktualnie ma kilka uzasadnień. Po pierwsze, nadal żywy pozostaje argument związany z tym, że dla niektórych niedziela pozostaje jednym z nielicznych dni, kiedy mogą wybrać się na zakupy. Po drugie, rozłożenie ruchu na siedem, zamiast sześciu dni, pozwala sprawniej dopasować się do wytycznych związanych m.in. z unikaniem tłumów i zachowywaniem odstępu między odwiedzającymi centrum handlowe" - powiedziała szefowa sektora handlowego w CBRE Magdalena Frątczak, cytowana w komunikacie.

Zarówno na wsi, jak i w miastach do 500 tys. mieszkańców odsetek Polaków, którzy chcą powrotu do handlowych niedziel, utrzymuje się na tym samym poziomie - ok. 50%, podano także.

W największych miejscowościach powyżej 500 tys. mieszkańców, 57% osób uważa, że wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę było błędem, podał CBRE.

bEDlPWWL

Badanie przeprowadzono na panelu Ariadna na ogólnopolskiej próbie liczącej N=1 061 osób. Kwoty zostały dobrane według reprezentacji w populacji internautów w wieku 18 lat i więcej dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkani. Badanie zrealizowano w dniach: 19-23 czerwca 2020, metodą CAWI.

bEDlPWXm
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Arek
rok temu
to jest bardzo dobry pomysł - bo trzeba rozruszać gospodarkę a ludzie też chcą pracować bo nie ma miejsc pracy