Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
24.03.2020 08:17

CCC zdecydowało o wstrzymaniu spłaty zobowiązań finansowych wys. 20 mln zł

CCC złoży wnioski o wyrażenie zgody na odroczenie spłat z tytułu zadłużenia finansowego wymagalnego na dzień 23 marca 2020 r. oraz zadłużenia, które stanie się wymagalne w okresie od 23 marca 2020 r. do 22 czerwca 2020 r., od dnia wymagalności każdej kwoty, podała spółka. W związku z powyższym spółka podjęła decyzję o wstrzymaniu spłaty wymagalnych zobowiązań finansowych w kwocie 20 mln zł, których termin wymagalności przypadał na dzień 23 marca 2020 r. na rzecz dostawców usług faktoringowych, podano.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Emitent informuje, że brak płatności wyżej wymienionej kwoty może stanowić przesłankę do uznania wystąpienia stanu technicznego naruszenia innych umów finansowych, których stroną jest emitent i spółki z Grupy emitenta, jednakże w związku z wystąpieniem siły wyższej oraz nadzwyczajną zmianą okoliczności rynkowych emitent zamierza podjąć rozmowy z instytucjami finansowymi oraz obligatariuszami, mające na celu potwierdzenie wystąpienia siły wyższej, uzgodnienie istniejącego stanu prawnego oraz potwierdzenie możliwości wykluczenia zaistnienia technicznego naruszenia zobowiązań (covenants) zawartych w umowach z tymi instytucjami, w warunkach emisji obligacji i innych umowach finansowych oraz ustalenia warunków utrzymania pełnej dostępności i kontunuowania finansowania, z którego korzysta emitent i Grupa emitenta" - czytamy w komunikacie.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 5 844,7 mln zł w 2019 r.

Tagi: handel detaliczny, przemysł elektrotechniczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-03-2020

OkoNiech sprzeda e-obuwie. Chwalili się że Internet to prawie 40 procent obrotu A nie mają 20mln? Milionerzy ma pseudo papierach jak cała ta giełda.

24-03-2020

SteveKolos na glinianych nogach. Tak się kończy życie tylko na kredytach.

24-03-2020

HerszełeI się zaczęło. Ciekawe ilu pociągnie na dno.

Rozwiń komentarze (6)