Notowania

handel detaliczny
14.03.2019 16:37

CDRL obejmie 70% udziałów w spółce Broel produkującej czapki i dodatki dziecięce

CDRL obejmie 70% udziałów i tyle samo głosów na zgromadzeniu wspólników spółki Broel, producenta czapek i dodatków dziecięcych, podała spółka. W związku z objęciem udziałów, CDRL wniósł do spółki wkład pieniężny w kwocie 2,51 mln zł. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Celem transakcji jest poszerzenie asortymentu oferowanych przez emitenta wyrobów dziecięcych i zwiększenie poziomu jego dywersyfikacji. Produkcja spółki będzie kierowana także do sprzedaży na rynkach zagranicznych, w tym poprzez działającą na terenie Białorusi sieć Buslik, którą emitent nabył z dniem 1 stycznia 2019 r." - czytamy w komunikacie.

"W wyniku objęcia nowych udziałów emitent będzie posiadał 70% udziałów i 70% głosów na zgromadzeniu wspólników spółki. W związku z objęciem udziałów emitent wniósł do spółki wkład pieniężny w kwocie 2 515 000 zł. Pozostałe 30% udziałów spółki zostało objęte przez dwie osoby fizyczne, wspólników spółki Broel Bronisława Sroczyńska, Urszula Białaszczyk spółka jawna i zostanie opłacone gotówką w kwocie po 540 000 zł każdy wspólnik" - czytamy także.

Wkład CDRL do spółki zostanie przeznaczony na nabycie od spółki jawnej jej składników majątkowych związanych z projektowaniem, produkcją i sprzedażą odzieży dziecięcej w postaci nakryć głowy i dodatków. Przedmiotem nabycia są w szczególności aktywa trwałe (za wyjątkiem pojazdów), zapasy, materiały, znak firmowy. Spółka zatrudni także dotychczasowych pracowników spółki jawnej, podano także.

"W związku z transakcją nie była zawierana umowa inwestycyjna. Umowa spółki przewiduje, że po upływie 18 miesięcy od dnia podjęcia uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego, nowe wspólniczki mają prawo do żądania nabycia posiadanych przez nich udziałów za kwotę wynoszącą 540 000 zł. Wspólnikom przysługuje również prawo pierwszeństwa nabycia udziałów przeznaczonych do zbycia, wspólniczkom - prawo przyłączenia się do zbycia udziałów sprzedawanych przez emitenta, a emitentowi - po upływie 5 lat od dnia podjęcia uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego - prawo żądania przyłączenia się przez pozostałych wspólników do zbycia udziałów. W okresie 18 miesięcy od dnia podjęcia uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego kluczowe uchwały w spółce będą podejmowane większością 75% głosów przy obecności wszystkich wspólników." - czytamy także.

Jak podaje CDRL, spółka kontynuować będzie dotychczasową działalność spółki jawnej - renomowanego producenta czapek i dodatków dziecięcych, w oparciu o doświadczone zespoły projektowy, produkcyjny i sprzedażowy, rozpoznawalną markę oraz sprawdzonych dostawców wysokiej jakości materiałów. Dotychczasowe wspólniczki spółki jawnej, przez okres co najmniej 18 miesięcy, będą pełniły funkcje dyrektorów: handlowego i finansowego oraz do spraw produkcji.

W wyniku przeprowadzonej analizy, emitent uznał, że uzasadnione jest zakwalifikowanie wskazanych powyżej informacji jako informacji poufnej w rozumieniu art. 17 ust. 1 Rozporządzenia MAR, podlegającej publikacji w formie niniejszego raportu, podkreślono w komunikacie.

CDRL jest dystrybutorem odzieży dziecięcej sprzedawanej pod marką własną Coccodrillo, która jest znana na czterech kontynentach, w tym m.in. w takich krajach, jak Chiny, Brazylia czy Arabia Saudyjska. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2014 r.

Tagi: handel detaliczny, przemysł elektrotechniczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz