Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Celon Pharma uzyskał europejski patent w zakresie inhibitorów kinazy JAK/ROCK

0
Podziel się

Celon Pharma uzyskał europejski patent obejmujący inhibitory kinazy JAK/ROCK oraz ich zastosowanie w leczeniu chorób autoimmunologicznych, tj. reumatoidalnym zapaleniu stawów (RZS), łuszczycy, toczniu i innych, podała spółka. Patent został udzielony przez Europejski Urząd Patentowy i gwarantuje pełną ochronę prawną związków objętych patentem oraz ich zastosowanie w leczeniu ww. chorób.

Celon Pharma uzyskał europejski patent w zakresie inhibitorów kinazy JAK/ROCK
(pxhere.com)
bEheiksB

"Inhibitor kinaz JAK/ROCK (CPL-116) rozwijany jest przez spółkę we wskazaniach autoimmunologicznych, tj. RZS, łuszczyca, toczeń i inne i znajduje się obecnie w I fazie badań klinicznych. Związek jest pierwszym w klasie dualnym inhibitorem wprowadzonym do rozwoju klinicznego, który dzięki inhibicji ROCK oferuje zarówno dodatkowe korzyści związane z kardioprotekcją, a także augmentacją efektu przeciwinflamacyjnego. Związek może mieć również zastosowanie w leczeniu COVID-19" - czytamy w komunikacie.

Uzyskana ochrona patentowa zmniejsza ryzyko projektu oraz podnosi wartość potencjalnej komercjalizacji produktów spółki w obszarach terapeutycznych objętych ochroną patentową, podsumowano.

Celon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych. Zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2016 r.

bEheikte
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)