Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Ceny ropy topnieją. OPEC zwiększa wydobycie, Saudowie obniżają wycenę

10
Podziel się:

Państwowy gigant Saudi Aramco obniżył cenę ropy Arab Light dostarczanej do krajów Azji o 2 dol. na baryłce - z dostawą w lutym, ze względu na utrzymujące się osłabienie na globalnym rynku ropy naftowej. Ceny na rynkach spadają.

Ceny ropy topnieją. OPEC zwiększa wydobycie, Saudowie obniżają wycenę
Amin Nasser, dyrektor generalny Saudi Aramco (GETTY, Bloomberg)

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku mocno spadają po decyzji Arabii Saudyjskiej o obniżeniu wycen saudyjskiej ropy dla wszystkich regionów, które odbierają ten surowiec od Saudów - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na II kosztuje na NYMEX w Nowym Jorku 72,80 USD, niżej o 1,37 proc. Brent na ICE na III kosztuje 77,82 USD za baryłkę, niżej o 1,18 proc.

Globalny popyt spada

Nastroje na giełdach paliw pogorszyły się po obniżeniu przez Arabię Saudyjską cen ropy dostarczanej przez Saudów do innych regionów.

Fakt ten uzmysławia inwestorom pogarszanie się perspektyw globalnego popytu, a to przeważa nad rynkowymi niepokojami związanymi ze wzrostem napięcia na Bliskim Wschodzie i zakłóceniami dostaw ropy z Libii.

Państwowy gigant Saudi Aramco obniżył cenę ropy Arab Light dostarczanej do krajów Azji o 2 dol. na baryłce - z dostawą w lutym, ze względu na utrzymujące się osłabienie na globalnym rynku ropy naftowej.

Zakłócenia dostaw ropy z Libii

"Zakłócenia w dostawach ropy i utrzymujące się napięcia na Bliskim Wschodzie nadal stanowią jednak wsparcie dla cen ropy" - uważa Warren Patterson, szef strategii towarowej w ING Groep NV.

Tymczasem rynki muszą zmierzyć się z zakłóceniami dostaw ropy z Libii.

Narodowa Korporacja Naftowa podała informacje o zamknięciu z powodu siły wyższej działania pola naftowego Sharara.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(10)
ryszard
6 miesięcy temu
I taka huśtawka od lat , bez żadnych przyczyn na dodatek. Kto za tym stoi?
XXX
6 miesięcy temu
ceny tanieją? nie maleją?
ARTUR
6 miesięcy temu
Chcąc zwiększyć cenę w przyszłości muszą nie dopuścić do rozlania się po świecie załamania gospodarczego w Europie i USA , nie da się tego zrobić inaczej niż zaoferować tańszą energię która pobudzi produkcję niższymi kosztami . Jeśli to nie zadziała to nawet OPEC może upaść .
Sebek
6 miesięcy temu
Dobrze jest mądrze inwestować pieniądze! Nieruchomościa przynoszą spektakularne korzyści. Podnoszenie wartości nieruchomości ma wielkie znaczenie, polecam w tym zakresie profesjonalistów z firmy Polzen z Gdańska
Lol
6 miesięcy temu
Ceny ropy tanieją...I to ma być portal finansowy ...