Notowania

energetyka
21.06.2019 08:40

CEZ uzgodnił sprzedaż aktywów w Bułgarii na rzecz Eurohold za 335 mln euro

Grupa CEZ podpisała umowę w sprawie sprzedaży swoich aktywów w Bułgarii na rzecz Eurohold za 335 mln euro, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Realizacja transakcji jest uzależniona od zgód regulacyjnych bułgarskiego urzędu antymonopolowego i regulatora rynku energii, podano także.

"Umowa nie będzie miała wpływu na międzynarodowe postępowanie arbitrażowe wszczęte przez CEZ przeciwko Bułgarii w lipcu 2016 roku, które będzie kontynuowane" - czytamy w komunikacie.

Eurohold to wiodąca niezależna grupa biznesowa działająca w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej i największa publiczna spółka holdingowa z siedzibą w Bułgarii. Firma planuje sfinansować przejęcie aktywów i refinansować istniejące zadłużenie CEZ Bulgaria, częściowo ze środków własnych, a dodatkowe finansowanie ma zostać zapewnione przez wiodące międzynarodowe banki, podano również.

Sprzedaż uwzględnia wszystkie siedem spółek należących do grupy CEZ Bulgaria (CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets and Bara Group), podsumowano.

Grupa CEZ posiada aktywa w kilkunastu krajach regionu, m.in. w Polsce, Rumunii, Bułgarii i Turcji. Od 2006 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz