Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jacek Frączyk
Jacek Frączyk
|
aktualizacja

CI Games. Urząd Skarbowy uderza w producenta gier. Dochody sprzed lat były zaniżone

12
Podziel się:

Producent serii Sniper: Ghost Warrior ma szanse wyjść na prostą i zbiera pieniądze na kolejne produkcje. Ale teraz będzie mu trudniej. Urząd Skarbowy znalazł zaległości z 2013 roku. Gotówki w spółce nie ubędzie, ale w przyszłości będzie miała mniej zysków.

Sniper Ghost Warrior Contracts. Nowa gra wchodzi na rynek za miesiąc
Sniper Ghost Warrior Contracts. Nowa gra wchodzi na rynek za miesiąc (Materiały prasowe)

Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy stwierdził, że CI Games zaniżyło dochód za 2013 r. o 7,01 mln zł - podała spółka. Dochód podatkowy powinien wynosić 1,5 mln zł. Stosowną decyzję wydano w poniedziałek 21 października.

Akcje spółki we wtorek spadły po pół godzinie sesji o ponad 3 proc. W spółce wydawało się już wszystko układać. Za miesiąc ma zadebiutować oceniana dobrze nowa odsłona serii Sniper: Ghost Warriors Contracts od razu w wersji multiplayer. Udało się z emisji akcji zdobyć kapitał prawie 10 mln zł, który ma pomóc w produkcji kolejnych tytułów. A tu taki niespodziewany cios.

Zobacz też: Techland: Ich zombie kochają gracze na całym świecie

Korekta deklaracji podatkowej za 2013 r. nie spowoduje powstania dodatkowego zobowiązania podatkowego, bo spółka rozlicza straty z lat ubiegłych. Na przestrzeni ostatnich czterech i pół roku zebrało się łącznie 49 mln zł strat. Po prostu zmniejszy się tarcza podatkowa (aktywo z podatku odroczonego).

Kontrola obejmowała zakresem rzetelność deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowość obliczania i wpłacania podatku dochodowego od osób prawnych za 2013 r. Spółka informowała o wszczęciu kontroli w raporcie półrocznym.

Zdaniem urzędu spółka w zeznaniu podatkowym nieprawidłowo ujęła przychody i koszty związane z rozliczeniem transakcji na znakach handlowych. Po stronie kosztów chodzi o odpisy amortyzacyjne od znaków towarowych w wysokości 6,5 mln zł i opłaty licencyjne w wysokości 0,7 mln zł. Po stronie przychodów o opłaty licencyjne w wysokości 0,2 mln zł.

Spółka zamierza w terminie 14 dni od daty odebrania decyzji skorygować deklarację podatkową CIT-8 za rok 2013. Korekta deklaracji podatkowej za 2013 r. nie spowoduje powstania dodatkowego zobowiązania podatkowego, ponieważ zostaną rozliczone straty z lat ubiegłych.

CI Games złoży też korektę deklaracji CIT-8 za lata 2014-2017 dotyczącej ujęcia transakcji znakowych. W następstwie powstanie nowe zobowiązanie podatkowe za rok 2017 w wysokości 450 tys. zł kwoty głównej plus odsetki.

Spółka planuje nieujmowanie aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego w części dotyczącej nierozliczonych strat podatkowych za lata 2014-2017 powstałych w wyniku transakcji znakowych. Zamierza pomniejszyć aktywo z tytułu podatku odroczonego o kwotę 12 494 tys. zł - napisano w komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(12)
Popis
4 lata temu
E tam 7 milionów. Kuchciński kilka milionów wylatał w kilkanaście dni i ma się świetnie.
cit pit vat
4 lata temu
Tak gdy spółka G warta to fiskus siedzi z podkulonym ogonem; a gdy się wybije to jak żmija wali jadem. Standard. Szkoda komentować.
Stary
4 lata temu
numer US - decyzja 71 dni przed terminem przedawnienia to zwyczajne hodowanie odsetków karnych!
trzeba zacząć
4 lata temu
produkować gry religijne i historyczne to wtedy skarbówka nie będzie interesowała się rozliczeniami
Bandi
4 lata temu
Ale ci urzednicy opieszali tyle lat potrzebowali