Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Anna Unton
|

Cyberpunk 2077. Sony wstrzymało sprzedaż. Kurs akcji mocno w dół

32
Podziel się

Kurs akcji CD Projektu, polskiego producenta "Cyberpunka 2077", spada w piątek o kilkanaście procent po tym, jak Sony wstrzymało sprzedaż gry w swoim sklepie online Playstation Store. Decyzja ma związek z dużą liczbą błędów w wersji gry na konsole poprzedniej generacji.

Cyberpunk 2077. Sony wstrzymało sprzedaż. Kurs akcji mocno w dół
Kurs CD Projekt spada w piątek rano o kilkanaście procent. (Materiały prasowe)
bDBjFsuZ

Na trzy dni przed premierą "Cyberpunka 2077", która miała miejsce 10 grudnia, cena akcji CD Projekt wzrosła do rekordowego poziomu 464 zł. Natomiast w poniedziałek, po tym jak przez weekend gracze negatywnie ocenili wersję na konsole poprzedniej generacji, kurs spadł poniżej 240 zł.

W poniedziałek CD Projekt wydał oświadczenie, w którym przeprosił, że nie pokazał przed premierą, jak wygląda wersja "Cyberpunka 2077” na konsole. Producent obiecał też zwrot pieniędzy niezadowolonym graczom.

Kurs odbił - w czwartek na zamknięciu sesji cena akcji wyniosła 309 zł. Jednak w piątek, po informacji o wstrzymaniu sprzedaży przez Sony, notowania CD Projektu znalazły się w okolicach 250-260 zł. Na otwarciu spadły o prawie 20 proc., a przed południem spadek jest kilkunastoprocentowy.

bDBjFsvb
Zobacz także: mBank webinar odc. 6: Nie wszystko złoto co się świeci, czyli pułapki wyświechtanych cytatów

Zdaniem Konrada Ryczko, analityka z DM BOŚ, informacja o wstrzymaniu sprzedaży to kolejny negatywny sygnał. Zwraca on jednak uwagę, że kurs akcji CD Projekt nie spadł poniżej poziomów z poniedziałku.

– Spadek o 15-20 proc. na otwarciu sesji w piątek jest nie tyle paniką, ale bardziej nerwową reakcją. Jednak minima notowań z poniedziałku nie zostały pogłębione – zauważa analityk.

bDBjFsvh

– Można się zastanawiać, czy podobny ruch jak Sony wykona Microsoft – dodaje.

Gracze są bowiem rozczarowani nie tylko wersją na konsole Sony PlayStation 4, ale też wersją na konsole Microsoft Xbox One. Problem nie dotyczy natomiast wersji na PC, w przypadku której oceny są zdecydowanie lepsze.

Konrad Ryczko zwraca też uwagę, że wstrzymanie sprzedaży to bardzo rzadka sytuacja w przypadku gier AAA (triple-A), czyli gier o dużych budżetach, od których oczekuje się wysokiej jakości i dobrej sprzedaży.

Parę lat temu wstrzymano sprzedaż gry Batman Arkham Knight. Gra była robiona pod konsole i na konsolach działała dobrze, jednak był problem z wersją na PC. Wydawca wycofał grę z serwisu Steam do czasu naprawy błędów.

bDBjFsvi
bDBjFsvC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(32)
Mikael 72
miesiąc temu
Ja gram na PC i jak dotąd wszystko działa ekstra
ADI
miesiąc temu
Haha co za przypadek, najpierw 3 duże fundusze usa obstawiają spadki cdpr, a potem decyzja sony. Ciekawe ile jest za to dostało sony i zarobiło
Maniek
miesiąc temu
Przez 15 lat pc dostawał koslawe porty z konsol i to było ok. Konsolowcy mówili kup se konsole. Cóż mi drodzy teraz wasza kolej. Kupcie sobie pc zamiast marudzic
bDBjFsvD
Ale przypał
miesiąc temu
Skomplikowane programistycznie gry elektroniczne nawet koncerny w tej branży wypuszczają z przerwami na dane platformy sprzętowe, by wychodziły w miarę dopracowane... Poza tym raczej starają się je osadzać na współczesnym generacyjnie przyrządach do tej rozrywki...
FBI
miesiąc temu
A jak gra wróci do sklepu to akcje pójdą 2 razy do góry. Ja chyba trochę zainwestuję puki tak niska cena, bo potem takiej okazji może już nie być.
...
Następna strona