Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Cyfrowy Polsat dostał domiar podatkowy. Jest decyzja

34
Podziel się

Urząd skarbowy ustalił, że Cyfrowy Polsat nie zapłacił tyle podatku, ile trzeba. Rzecz działa się sześć lat temu.

Skarbówka żąda od firmy Solorza-Żaka ponad 25 mln zł plus odsetki
Skarbówka żąda od firmy Solorza-Żaka ponad 25 mln zł plus odsetki (East News)
bDyCTohx

Naczelnik urzędu celno-skarbowego w Krakowie wydał decyzję podatkową na niekorzyść Cyfrowego Polsatu. Z tytułu niepobranego zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych w 2013 r. należy się 25,1 mln zł. Tę kwotę powiększyć trzeba jeszcze o odsetki od zaległości podatkowych.

"W wydanej decyzji organ zakwestionował prawo spółki do zastosowania zwolnienia z obowiązku pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych płatności dokonanych w 2013 roku" - napisano w komunikacie.

Decyzja nie jest ostateczna i nie podlega jeszcze wykonaniu. Spółka będzie odwoływać się od decyzji organu oraz nie zamierza na ten moment zawiązywać żadnych rezerw, obciążających jej wynik finansowy - podano w komunikacie.

bDyCTohz

A spółka ostrzegała

W 2013 roku w raporcie rocznym Cyfrowy Polsat ostrzegał, że polskie prawo jest nieprecyzyjne.

"Ze względu na specyfikę i różnorodność transakcji z podmiotami powiązanymi, złożoność i niejednoznaczność regulacji prawnych [...] nie można wykluczyć ryzyka zakwestionowania przez organy podatkowe przyjętych w transakcjach metodologii określenia warunków rynkowych, a w rezultacie zakwestionowania na podstawie regulacji dotyczących cen transferowych rozliczeń między spółkami z Grupy a podmiotami powiązanymi" - czytamy w raporcie.

"Polskie organy podatkowe mogą dokonać, odmiennej od Grupy Cyfrowy Polsat, oceny skutków podatkowych działań restrukturyzacyjnych Grupy Cyfrowy Polsat" - dodano. I "wykrakali".

bDyCTohF

W 2013 roku Cyfrowy Polsat "aktywował" aż 88,3 mln zł straty podatkowej. Łącznie miał po tym jeszcze do rozliczenia 164,1 mln zł takich strat. Słowo "podatki" występowało w raporcie rocznym aż 161 razy, co świadczy o tym, jak ważnym elementem działalności była wówczas optymalizacja państwowych danin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDyCToia
giełda
wiadomości
giełda na żywo
KOMENTARZE
(34)
mirmir
rok temu
Dalszy ciąg zmiękczania niepokornego biznesmena przez dojną zmianę ?
petent
rok temu
No właśnie od tej firmy dostałem powiadomienie, że zalegam im 9.00 zł bez podania podstawy. Pomimo udokumentowania, że wszystkie należności uregulowałem to w dalszym ciągu twierdzą, że mam zaległość. Zastanawiam się teraz czy tak szukają pieniędzy na domiar.
A B C
rok temu
Zbiórka na piątki kaczki zaczęta. Zaczyna się sukcesywny drenaż Polskiego biznesu. Kasy brak więc grabież czas zacząć. Spodziewajcie się wszyscy, to nie żart, wszyscy wezwań i domiarów tak robiła komuna i tak będzie robił pis. Odechce wam +500. oddasz 1500 i będzie mało, bo latać trzeba.
bDyCToib
wqd
rok temu
Teraz już wiecie dlaczego w Polsacie chwalą premiera i pis. Bo muszą. W TVN nie muszą bo mają właściciela z USA. Jak by mu szyli buty to by dobry wuj z Waszyngtonu powyrzucał hałastrę z pisu przez okno.
ciekawy
rok temu
Ile trzeba wpłacić na fundusz wyborczy PiS żeby się odczepili?
...
Następna strona