Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Debiut na GPW. Akcje Captor Therapeutics już na rynku

1
Podziel się

Captor Therapeutics zadebiutował na warszawskiej giełdzie. Początek sesji był dość spokojny. Kurs akcji był zbliżony do ich wartości ustalonej w ofercie publicznej.

Debiut na GPW. Akcje Captor Therapeutics już na rynku
Debiut na GPW. Akcje Captor Therapeutics już na rynku
bDYPcbud

Akcje spółki Captor Therapeutics zadebiutowały dzisiaj na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW). Na otwarciu kurs akcji wzrósł wobec ceny odniesienia o 1,16 proc. i wyniósł 174 zł. Kurs praw do akcji (PDA) spadł o 0,9 proc. do 170,5 zł.

Captor Therapeutics jest 431. spółką notowaną na głównym rynku oraz 5. debiutem na tym rynku w 2021 roku.

Captor Therapeutics informował wcześniej w kwietniu, że uplasował wszystkie akcje oferowane w pierwotnej ofercie publicznej (IPO) po cenie maksymalnej 172 zł. Spółka pozyskała z emisji ok. 150 mln zł na finansowanie rozwoju projektów badawczych oraz platformy celowanej degradacji białek. Redukcja zapisów w transzy detalicznej wyniosła 91,7 proc.

bDYPcbuf

Oferta publiczna Captor Therapeutics była pierwszym europejskim IPO spółki specjalizującej się w odkrywaniu leków z wykorzystaniem celowanej degradacji białek (TPD).

Oferta publiczna spółki obejmowała 871 500 nowo emitowanych akcji oraz - ze względu na znaczny popyt wśród inwestorów - sprzedaż 198 000 akcji istniejących. Spółka oraz akcjonariusze sprzedający dokonali przydziału łącznie 1 069 500 akcji, a wartość oferty wyniosła ok. 184 mln zł.

"Fantastyczny debiut. Z mojego doświadczenia, nawet patrząc na standardy międzynarodowe, jest to sukces, który świadczy o dojrzałości polskiego rynku kapitałowego, że spółka taka jak Captor może być pierwszą firmą, specjalizującą się w celowanej degradacji białek na tym rynku" - powiedział prezes Tom Shepherd podczas uroczystości debiutu na GPW.

Captor Therapeutics prowadzi obecnie pięć projektów badawczo-rozwojowych na etapie przedklinicznym (w tym trzy znajdują się już w fazie optymalizacji związku wiodącego) oraz trzy projekty ukierunkowane na rozwój platformy technologicznej.

bDYPcbul

Najbardziej zaawansowane projekty badawczo-rozwojowe w obszarze rozwoju leków to: CT1 - ukierunkowany na raka wątrobowokomórkowego, CT2 - celujący w nowotwory układu krwionośnego i choroby autoimmunologiczne oraz CT3 - ukierunkowany na terapie przeciwnowotworowe, przede wszystkim raka płuc, raka piersi, szpiczaków mnogich oraz chłoniaków.

Rozpoczęcie I fazy badań klinicznych projektów CT1, CT2 i CT3 planowane jest w 2023 r. Kolejne dwa projekty dotyczą: opracowania i rozwoju pierwszego w klasie kandydata na lek - małocząsteczkowego degradera w terapii raka jelita grubego (CT4) oraz zastosowania technologii celowanej degradacji białek w nieswoistym zapaleniu jelit, chorobie Crohna, terapii łuszczycy i reumatoidalnego zapalenia stawów (CT5). Spółka szacuje, że projekty CT4 i CT5 znajdą się w fazie I badań klinicznych między 2023 a 2025 r.

bDYPcbuG
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Anna
2 tyg. temu
Super! Gratulacje!!!