Notowania

budownictwo
22.11.2019 16:15

Dekpol planuje wyodrębnienie kolejnych segmentów do spółek zależnych

Dekpol podjął decyzję o rozpoczęciu kolejnego - po wyodrębnieniu działalności deweloperskiej - etapu reorganizacji i zmian zasad zarządzania spółką, których celem jest wprowadzenie systemu zarządzania dopasowanego do zwiększającej się skali działalności spółki i jej poszczególnych segmentów, podał Dekpol.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Obecnie planowane zmiany będą polegały na przeniesieniu ze spółki zorganizowanych części przedsiębiorstwa obejmujących działalność departamentu generalnego wykonawstwa (ZCP1) oraz departamentu produkcji osprzętu do maszyn budowlanych (ZCP2) oraz wniesieniu ich tytułem wkładów niepieniężnych do spółek celowych utworzonych przez emitenta jako spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przy czym emitent obejmie wszystkie udziały w kapitale zakładowym tych spółek" - czytamy w komunikacie.

Rada nadzorcza wyraziła zgodę i upoważniła zarząd do podjęcia wszelkich czynności niezbędnych do realizacji powyższych celów, podano także.

"Realizacja powyższych działań będzie wymagała uzyskania przez emitenta stosownych zgód banków, które udzieliły spółce finansowania oraz zmiany warunków emisji obligacji serii G i H wyemitowanych przez spółkę" - czytamy dalej.

W celu zmiany warunków emisji obligacji spółka zamierza zwołać zgromadzenia obligatariuszy obligacji wymienionych serii. Jednocześnie zarząd planuje zwołanie nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, na którym zostanie poddana pod głosowanie uchwała bądź uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zbycie przez spółkę ZCP1 i ZCP2 poprzez ich wniesienie tytułem wkładów niepieniężnych do spółek zależnych, podsumowano.

Dekpol opiera się na trzech głównych segmentach: usługach w zakresie generalnego wykonawstwa, produkcji łyżek i osprzętów do maszyn budowlanych i działalności deweloperskiej. Od 2015 roku akcje spółki notowane są na GPW. W 2017 r. Dekpol miał 579 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz