Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Develia sprzedała 423 lokale, przekazała 482 w I poł. 2020 r.

0
0
0
Podziel się

Develia sprzedała 423 lokale w I półroczu 2020 r. wobec 618 rok wcześniej, a przekazała 482 (wobec 1 673 w I poł. 2019 r.), podała spółka.

Develia sprzedała 423 lokale, przekazała 482 w I poł. 2020 r.
bCMXFUNx

"Deweloper zawarł 315 umów rezerwacyjnych, które w najbliższym okresie, po podjęciu decyzji przez klientów, mogą przekształcić się w umowy deweloperskie. Liczba zawartych umów rezerwacyjnych wzrosła w pierwszej połowie 2020 roku o 88 sztuk, w tym o 38 sztuk w II kwartale" - czytamy także w komunikacie.

Najwięcej mieszkań znalazło nowych właścicieli w inwestycjach Na Woli w Warszawie i Słoneczne Miasteczko w Krakowie. Aby uzupełnić ofertę, w II kwartale deweloper wprowadził do sprzedaży kolejne etapy inwestycji: V etap osiedla Mała Praga w Warszawie oraz XI etap osiedla Słoneczne Miasteczko w Krakowie, wymieniono.

"Z powodu lockdownu i dużej niepewności odnośnie rozwoju sytuacji, sprzedaż na początku II kwartału wyhamowała. W kwietniu Develia zanotowała ujemną sprzedaż - 7 lokali, ponieważ utrudnione było prowadzenie niemal każdej działalności gospodarczej, a klienci obawiali się o przyszłość i wstrzymywali się z decyzjami dotyczącymi zakupu mieszkania. W kolejnych miesiącach, wraz z odmrażaniem gospodarki, sytuacja zaczęła wracać do normy i obserwowaliśmy stopniowy wzrost zainteresowania ofertą Develii. W maju sprzedaż wyniosła 40 mieszkań, natomiast w czerwcu 79. To oznacza tendencję wzrostową, jednak klienci są nadal ostrożni w podejmowaniu decyzji" - powiedział p.o. prezesa Paweł Ruszczak, cytowany w komunikacie.

bCMXFUNz

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w II kwartale Develia wprowadziła elastyczną ofertę 3x0, która została przedłużona na kolejne miesiące. Deweloper oferuje podpisywanie umów rezerwacyjnych bez konieczności dokonywania wpłaty, możliwość odstąpienia od umowy deweloperskiej bez konsekwencji oraz korzystny dla kupującego harmonogram wpłat 20/80, przypomniano w materiale.

Develia - dawniej LC Corp - kontroluje grupę celowych spółek deweloperskich, realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w największych miastach w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r. W 2019 r. sprzedała 1 510 lokali mieszkalnych i usługowych.

bCMXFUOa
budownictwo
nieruchomości
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
0
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(0)