Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dino Polska zasili swoje sklepy fotowoltaiką o mocy ok. 14 MW do końca 2021 r.

2
Podziel się:

Warszawa, 28.11.2019 (ISBnews) - Dino Polska zainstaluje panele fotowoltaiczne na dachach 400 marketów Dino w całej Polsce, a do końca 2021 roku ich moc sięgnie ok. 14 megawatów (MW), dzięki czemu w skali rocznej Dino Polska będzie w stanie wygenerować ok. 14 GWh czystej energii elektrycznej ze słońca, podała spółka.

Dino Polska zasili swoje sklepy fotowoltaiką o mocy ok. 14 MW do końca 2021 r.

W wyniku tej inwestycji spółka ograniczy zapotrzebowanie na konwencjonalną energię. Przyczyni się to do redukcji szkodliwych substancji trafiających do atmosfery w Polsce o około 11 tys. ton ekwiwalentu CO2 rocznie, podano.

"Chcemy postępować zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów. To dotyczy nie tylko budowania oferty produktowej marketów Dino w oparciu o wysokiej jakości produkty świeże, ale także podejmowania wyzwań i realizacji projektów związanych z przeciwdziałaniem zmianom klimatu" - powiedział prezes Dino Polska Szymon Piduch, cytowany w komunikacie.

Panele fotowoltaiczne będą montowane zarówno na nowych, jak i istniejących sklepach Dino, podano także.

Dino Polska to wiodący gracz w segmencie supermarketów proximity w Polsce, zlokalizowanych głównie w zachodniej części Polski, o średniej powierzchni sali sprzedaży wynoszącej ok. 400 m2. Spółka zadebiutowała na GPW w 2017 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Yyy
3 lata temu
Pewnie pracownicy nie dostaną premii i Dino będzie miało panele
Wert
3 lata temu
Inicjatywa zacna aczkolwiek z finansowego punktu może być trudna do zrealizowania w obecnych realiach rynkowych...