Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Doktryna Sasina. Minister aktywów zapowiada reformę

40
Podziel się:

Ministerstwo Aktywów Państwowych powoła komisję ds. reformy nadzoru właścicielskiego. Zapowie ją we wtorek.

We wtorek zaczną się prace nad reformą nadzoru właścicielskiego.
We wtorek zaczną się prace nad reformą nadzoru właścicielskiego. (WP.PL)

"Zadaniem komisji jest wypracowanie propozycji reformy przepisów prawa w zakresie nadzoru właścicielskiego, a zwłaszcza przedstawienie rekomendacji dotyczących wprowadzenia prawa koncernowego, zasad informowania wspólników lub akcjonariuszy o informacjach dotyczących spółek kapitałowych, a także określenia kompetencji rad nadzorczych oraz ich członków" - czytamy w zaproszeniu na konferencję prasową w sprawie powołania komisji.

W ramach prac nad reformą powstaną zespoły eksperckie, wspierające komisję.Szefem komisji ma zostać Jacek Sasin osobiście, a jego zastępcą wiceminister aktywów, Janusz Kowalski.

"Skarb państwa jest podmiotem kontrolującym największą grupę kapitałową w Polsce. W jej skład wchodzą spółki kontrolowane bezpośrednio oraz pośrednio przez skarb państwa. Reforma nadzoru właścicielskiego ma dostosować przepisy prawa do stale zmieniających się potrzeb złożonego obrotu gospodarczego, co poprawi efektywność funkcjonowania spółek i wzmocni zaufanie wspólników i akcjonariuszy. W konsekwencji mienie państwowe będzie wykorzystywane bezpieczniej i efektywniej" - czytamy w zaproszeniu na wtorkową konferencję.

Reforma, nazywana już teraz "doktryną Sasina", ma zawierać m.in. zmiany w kodeksie handlowym, kodeksie spółek, czy w przepisach dotyczących rad nadzorczych.

Zreformowana ma zostać także ustawa o ofercie publicznej, zmianie ulegną również przepisy o koncernach.

W MAP funkcjonuje już pełnomocnik rządu ds. reformy nadzoru właścicielskiego nad spółkami Skarbu Państwa. Funkcję tę pełni wiceminister Janusz Kowalski.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(40)
hahaha
3 lata temu
zespoły eksperckie z sasinem na czele. niezły oksymoron
pisoszambiarz
3 lata temu
Temat zaproszenia ni jak ni pasi do tej mordy.Powinno być:CHOĆTA CHŁOPY...to TAKI DZIOBATY poziom
Sza
3 lata temu
Panie Sasin od czego Pan jesteś ministrem?A kiedy Pan odpowiesz za organizację lotu do Smoleńska?
rita
3 lata temu
Aż strach się bać, co ten mózgowiec wymyśli.
M665
3 lata temu
Już widzę te zespoły eksperckie, kolejne stanowiska dla żon, kochanek, zięciów, dzieci, kolesiów, na których dobrze się zarabia i za nic nie odpowiada. A czy przez tą zaoraną socjalizmem główkę nie przemknęła myśl aby to wszystko sprzedać?
...
Następna strona