Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
18.03.2020 12:24

Duda: Nie unikniemy w tym roku deficytu budżetowego

Przygotowywana przez rząd tarcza antykryzysowa powinna pozwolić Polsce wyjść z trudnej sytuacji gospodarczej, ale widać już, że na pewno nie unikniemy w tym roku deficytu budżetowego, uważa prezydent Andrzej Duda.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Mam nadzieję, że jak najszybciej ta tarcza antykryzysowa - czyli ta kwestia gospodarcza - również będzie uruchomiona i że w ten sposób uda nam się wyjść nie tylko z tego kryzysu epidemicznego, ale że wyjdziemy w efekcie i z trudnej sytuacji gospodarczej, choć nie mamy wątpliwości, że ta sytuacja się pogorszy. Ona się pogorszy nie tylko u nas, ona się pogorszy na świecie. Na pewno nie unikniemy - już w tej chwili to widać - deficytu budżetowego. Do tej pory była świetna sytuacja, pierwsze dwa miesiące - świetne wyniki, mówił o tym przed chwilą pan minister finansów na Radzie Gabinetowej" - powiedział Duda podczas konferencji prasowej.

W poniedziałek wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapowiadał, że rząd będzie musiał znowelizować tegoroczny budżet, w którym pojawi się deficyt - celem jest znalezienie środków na walkę ze skutkami koronawirusa.

Jak poinformował dziś premier Mateusz Morawiecki, szacunkowa wartość całego pakietu pomocowego - tzw. tarczy antykryzysowej - to 212 mld zł.

Tagi: finanse, bankowość, forex, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-03-2020

GrzesiekZabrać 500 plus! I dziury nie będzie!

18-03-2020

DyrdymalNo masz...fachowiec nagle ?

Rozwiń komentarze (2)