Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
DSŁ
|
aktualizacja

Dywidenda PGE. Jest rekomendacja zarządu

6
Podziel się

PGE wypracowała w 2020 roku 110 mln zł zysku. Zarząd jednak nie chce dzielić się nim z posiadaczami akcji. Jest rekomendacja, by nie wypłacać dywidendy.

Dywidenda PGE. Jest rekomendacja zarządu.
Dywidenda PGE. Jest rekomendacja zarządu.
bDZfvBOZ

Zarząd Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) zdecydował o rekomendowaniu walnemu zgromadzeniu niewypłacania dywidendy z zysku za 2020 r., podała spółka.

"Zarząd [...] podjął decyzję o rekomendacji niewypłacania dywidendy za rok 2020 dla akcjonariuszy PGE. Decyzja została podjęta zgodnie z polityką dywidendy, w szczególności w wyniku analizy zadłużenia spółki w kontekście realizacji programu inwestycyjnego, zgodnie z założeniami strategii Grupy PGE do 2030 roku ogłoszonej 19 października 2020 r." - czytamy w komunikacie.

PGE odnotowała 110 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r. wobec 3 961 mln zł straty rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2020 r. wyniósł 1 744 mln zł wobec 1 259 mln zł straty rok wcześniej.

bDZfvBPb

Grupa PGE wytwarza 41% produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18%. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10%. Na obszarze dystrybucyjnym wielkości ok. 123 tys. km2 PGE obsługuje 5,5 mln klientów. Jej udział rynkowy pod względem wolumenu dystrybuowanej energii elektrycznej wynosi 25%, a sprzedaży do odbiorców końcowych - 33%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

bDZfvBPC
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(6)
logiczny
2 tyg. temu
A może to już pora aby akcjonariusze przestali sponsorować komunizm +?
cieć
2 tyg. temu
trzeba stadiony utrzymywać, dosypywać kaski dla różnej maści typków co działają na tzw. odcinku sportowym, dokładanie papy na wszelkiego rodzaju imprezek czyli niczym nieuzasadniony sponsoring, a tzw akcjonariusz no cóż niech się martwi, że nabył ten śmieć....
Lech
2 tyg. temu
Tęczowa flaga na kominach. Brawo!
bDZfvBPD
moje wątki
2 tyg. temu
Posadki i Szmal nie wypłacają dywidendy od 5-ciu lat. Dzięki temu mogą liczyć na posadkach na większy szmal.
Promil
2 tyg. temu
Jeszcze ze dwa podatki do rachunku i zysk wzrośnie o 50 proc,komuna elektryfikowala,a demokracja uznała to jako luksus....