Notowania

finanse
07.06.2019 10:16

EBOR objął obligacje Banku Pekao o wartości 70 mln zł

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) objął obligacje podporządkowane Banku Pekao o wartości 70 mln zł w ramach emisji o wartej łącznie 350 mln zł, podało Pekao. Bank Pekao przeznaczy równowartość 150% wartości inwestycji EBOR na finansowanie projektów poprawiających efektywność energetyczną.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Inwestycję EBOR odbieramy jako wyraz zaufania dla naszego banku jako stabilnej instytucji, której zależy na finansowaniu przedsięwzięć wdrażających najnowsze rozwiązania technologiczne, w tym służące poprawie efektywności energetycznej. Liczymy na współpracę z EBOR przy kolejnych projektach w przyszłości" - powiedział wiceprezes Banku Pekao Tomasz Styczyński, cytowany w komunikacie.

Równowartość inwestycji EBOR ma trafić na projekty skutkujące znaczną oszczędnością energii oraz na certyfikowane projekty komercyjne i mieszkaniowe, podano także.

"Z przyjemnością wzięliśmy udział w tej emisji obligacji podporządkowanych, które wiążą się ze zobowiązaniem do finansowania projektów wspierających efektywność energetyczną. Idealnie łączy to dwa priorytetowe obszary działalności EBOR: wparcie dla rozwoju rynku kapitałowego oraz zielonej gospodarki. Nasza współpraca z silnymi partnerami, takimi jak Bank Pekao, stanowi znaczący krok w kierunku realizacji tych celów" - powiedział dyrektor regionalny EBOR na Europę Centralną Grzegorz Zieliński, cytowany w komunikacie.

Pod koniec maja bank podjął uchwałę o emisji 700 obligacji podporządkowanych serii D o łącznej wartości nominalnej 350 mln zł i poinformował, że po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego, obligacje podporządkowane serii D zostaną zakwalifikowane jako instrumenty w Tier II.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz