Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

EBOR objął obligacje Banku Pekao o wartości 70 mln zł

0
Podziel się:

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) objął obligacje podporządkowane Banku Pekao o wartości 70 mln zł w ramach emisji o wartej łącznie 350 mln zł, podało Pekao. Bank Pekao przeznaczy równowartość 150% wartości inwestycji EBOR na finansowanie projektów poprawiających efektywność energetyczną.

EBOR objął obligacje Banku Pekao o wartości 70 mln zł

"Inwestycję EBOR odbieramy jako wyraz zaufania dla naszego banku jako stabilnej instytucji, której zależy na finansowaniu przedsięwzięć wdrażających najnowsze rozwiązania technologiczne, w tym służące poprawie efektywności energetycznej. Liczymy na współpracę z EBOR przy kolejnych projektach w przyszłości" - powiedział wiceprezes Banku Pekao Tomasz Styczyński, cytowany w komunikacie.

Równowartość inwestycji EBOR ma trafić na projekty skutkujące znaczną oszczędnością energii oraz na certyfikowane projekty komercyjne i mieszkaniowe, podano także.

"Z przyjemnością wzięliśmy udział w tej emisji obligacji podporządkowanych, które wiążą się ze zobowiązaniem do finansowania projektów wspierających efektywność energetyczną. Idealnie łączy to dwa priorytetowe obszary działalności EBOR: wparcie dla rozwoju rynku kapitałowego oraz zielonej gospodarki. Nasza współpraca z silnymi partnerami, takimi jak Bank Pekao, stanowi znaczący krok w kierunku realizacji tych celów" - powiedział dyrektor regionalny EBOR na Europę Centralną Grzegorz Zieliński, cytowany w komunikacie.

Pod koniec maja bank podjął uchwałę o emisji 700 obligacji podporządkowanych serii D o łącznej wartości nominalnej 350 mln zł i poinformował, że po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego, obligacje podporządkowane serii D zostaną zakwalifikowane jako instrumenty w Tier II.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)