Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

EBOR udzieli 134,7 mln zł finansowania na inwestycje w Wałbrzychu

0
Podziel się:

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) udzieli Wałbrzychowi 134,7 mln zł (równowartość 30 mln euro) finansowania na budowę nowej obwodnicy i modernizację budynków miejskich, podał bank. Miasto dołączy do programu EBOR "Zielone Miasta".

EBOR udzieli 134,7 mln zł finansowania na inwestycje w Wałbrzychu

"Finansowanie EBOR dla Wałbrzycha podzielone jest na trzy części:

- Pierwsza z nich, o wartości 54,2 mln zł (12,1 mln euro), sfinansuje budowę około 6 km obwodnicy Wałbrzycha. Jest to kluczowy element węzła komunikacyjnego miasta oraz wysiłków na rzecz reintegracji obszarów słabo rozwiniętych i poprawy połączeń z regionem.

- Kolejne 22,5 mln zł (5 mln euro) przeznaczono na sfinansowanie termomodernizacji i związanej z nią renowacji budynków mieszkalnych należących do miasta.

- Trzecia transza w wysokości 58 mln zł (12,9 mln euro) zostanie przyznana wspólnie z innym kredytodawcą finansującym tę samą pulę inwestycji termo-modernizacyjnych" - czytamy w komunikacie.

Wałbrzych to drugie po Warszawie polskie miasto, które dołączyły do programu "Zielone Miasta". Łącznie w programie jest już 45 miast. Dołączenie wiąże się z podjęciem działań finansowanych przez EBOR oraz opracowaniem planu działań (Green City Action Plan - GCAP 2.1).

"Wałbrzych przystąpi teraz do opracowania indywidualnego GCAP, uznając swoją spuściznę związaną z paliwami kopalnymi poprzez włączenie planów sprawiedliwej transformacji w kierunku niskoemisyjnej przyszłości, która obejmie wszystkich. Będzie również dążyć do uwzględnienia partycypacyjnego planowania zagospodarowania przestrzennego. Wsparcie technicznej dla opracowania GCAP ma być zapewnione przez Fundusz Współpracy Technicznej TaiwanBusiness - EBOiR oraz rząd Polski" - czytamy dalej.

Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)