Notowania

finanse
03.12.2019 10:42

EBOR udzieli 25 mln euro kredytu spółce Polcom

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) udzieli 25 mln euro (108,43 mln zł) kredytu Polcomowi, podał bank. Przyznane środki zostaną przeznaczone na rozbudowę zakładów w Gdyni i Chojnicach, budowę nowej fabryki i remont stalowni w Gdyni.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kredyt EBOR stanowi część pakietu 641 mln zł (równowartość 149 mln euro) zorganizowanego przez Santander Bank Polska, mBank i PKO Bank Polski w celu refinansowania niedawnego wykupu lewarowanego, podano.

"Transakcja finansuje firmę, która posiada najnowocześniejsze technologie i jest w czołówce światowego, innowacyjnego przemysłu, przekształcającego tradycyjne budownictwo i zapewniającego znaczną poprawę wydajności. Oprócz wzrostu wydajności, budownictwo modułowe może mieć ogromny wpływ na środowisko, ponieważ budynki odpowiadają za 40% zużycia energii i 36% emisji CO2 w UE" - czytamy w komunikacie.

Dotychczas EBOR zainwestował ponad 10 mld euro w 422 projekty w Polsce.

Polcom zaopatruje branżę hotelarsko-gastronomiczną na całym świecie w modułowe elementy prefabrykowane, które są produkowane z dala od placu budowy, a następnie instalowane na miejscu. Firma rozpoczęła działalność jako producent mebli w 1989 roku i szybko rozwinęła się w międzynarodowego producenta mebli dla branży hotelarsko-gastronomicznej. W 2012 roku firma Polcom rozpoczęła produkcję w pełni wyposażonych, stalowo-ramowych, wolumetrycznych systemów budowlanych.

Tagi: finanse, bankowość, budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
  1. Polecane
  2. Najnowsze
  3. Popularne