Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

EBOR zainwestuje 15 mln euro w fundusz private equity Avia Capital I

0
Podziel się

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) zainwestuje 15 mln euro w fundusz wzrostu private equity Avia Capital I, należący do Avia Capital, podała instytucja.

EBOR zainwestuje 15 mln euro w fundusz private equity Avia Capital I
bEsatAgl

"Nowy fundusz zwiększy dostępność finansowania private equity dla lokalnych małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), co jest kluczowe dla rozwoju inicjatyw prywatnych i przedsiębiorczych, a także dla wsparcia rozwoju firm" - czytamy w komunikacie.

Avia Capital zamknęła pierwszą rundę finansowania od inwestorów instytucjonalnych na poziomie 58,8 mln euro, a docelowo chce pozyskać 100 mln euro.

"Fundusze kapitałowe dostarczają kapitał do realnej gospodarki i wspierają stabilizację i rozwój firm. Szczególne cieszy nas możliwość wsparcia pierwszego funduszu niezależnego zarządzającego w tym czasie wyzwań" - powiedziała dyrektor ds. funduszy kapitałowych w EBOR Anne Fossemalle, cytowana w komunikacie.

bEsatAgn

"Inwestycja banku wesprze rozwój alternatywnych źródeł finansowania MŚP w Polsce" - dodał dyrektor EBOR w Polsce i Europie Środkowej Grzegorz Zieliński.

EBOR podkreśla, że wspiera 38 rozwijających się gospodarek także w obliczu wyzwań, jakie stawia przed nimi trwająca pandemia.

Od rozpoczęcia działalności w Polsce w 1991 r. EBOR zainwestował niemal 10,5 mld euro w 434 polskie projekty.

bEsatAgO
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)