Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

EC Będzin zainteresowana rozmowami z Tauronem nt. nowego bloku kogeneracyjnego

0
Podziel się

Elektrociepłownia Będzin jest zainteresowana podjęciem rozmów z Tauronem Polską Energią na temat budowy nowego bloku kogeneracyjnego, poinformował ISBnews prezes Krzysztof Kwiatkowski.

EC Będzin zainteresowana rozmowami z Tauronem nt. nowego bloku kogeneracyjnego
bEpLxEAB

"Nie przewidujemy ani w roku 2019, ani w następnym wielkich inwestycji, chyba że usiądziemy do stołu z Tauronem i na naszym terenie będzie można postawić dodatkowe źródło kogeneracyjne pod kątem zapotrzebowania na ciepło z rynku obsługiwanego przez Tauron Ciepło" - powiedział Kwiatkowski w rozmowie z ISBnews.

Podkreślił, że plany EC Będzin są w tej kwestii zbieżne z założeniami przyjętymi przez Grupę Tauron. EC Będzin dysponuje terenem i możliwością finansowania. Kwestia nowego źródła jest jednak wciąż na etapie koncepcji.

"Moim zdaniem ustalenia, czy będzie zainteresowanie wspólną inwestycją na naszym terenie, będą trwały do III kw. przyszłego roku" - dodał prezes.

bEpLxEAD

Grupa pozostawia sobie jednak możliwość samodzielnego rozwoju, lecz również jest otwarta na współpracę z innymi partnerami na innych rynkach.

Elektrociepłownia Będzin S.A. prowadzi działalność w zakresie wytwarzania ciepła i energii elektrycznej. Jest głównym źródłem ciepła w zakresie ogrzewania, ciepłej wody użytkowej i ciepła technologicznego dla Zagłębia Dąbrowskiego. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

Kamila Wajszczuk

bEpLxEBe
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)