Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
05.08.2020 16:21

Echo Investment wyemitowało obligacje o łącznej wartości 100 mln zł

Warszawa, 05.08.2020 (ISBnews) - Echo Investment wyemitowało czteroletnie obligacje kuponowe na łączną kwotę 100 mln zł, które zostały objęte przez Fundusz Inwestycyjny PKO Parasolowy - FIO, podała spółka. 

Podziel się
Dodaj komentarz

Obligacje kuponowe na okaziciela zapadają 5 sierpnia 2024 r. Ich oprocentowanie ustalone jest w oparciu o zmienną stawkę sześciomiesięcznego WIBOR powiększoną o marżę. Odsetki wypłacone będą w okresach półrocznych. Wyemitowane obligacje nie są zabezpieczone i będą podlegały wprowadzeniu do obrotu w alternatywnym systemie obrotu prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, podano.

"Echo Investment ma w posiadaniu, w budowie i przygotowaniu projekty mieszkaniowe, biurowe oraz handlowe, których łączna powierzchnia wyniesie blisko 1,6 mln m2. Od blisko 25 lat spółka współuczestniczy w rozwijaniu polskich miast, dzięki czemu stają się one silniejsze, bardziej nowoczesne oraz przyjazne. Cieszymy się zaufaniem partnerów biznesowych, którzy wierzą w sukces naszej strategii i projektów inwestycyjnych. Od wielu lat jesteśmy stabilnym emitentem obligacji. Dzięki uplasowaniu kolejnej emisji, możemy szybciej wdrażać naszą strategię i bardziej efektywnie zarządzać naszym kapitałem" - powiedział dyrektor ds. finansowania w Echo Investment Grzegorz Iwański, cytowany w komunikacie.

Instytucje finansowe są obecnie w posiadaniu obligacji Echo o nominalnej wartości blisko 690 mln zł. Ostatnia emisja czteroletnich papierów o wartości 150 mln zł została uplasowana na początku czerwca 2020 r., podsumowano.

Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW. W 2019 r. miała 880,13 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz