Notowania

energetyka
27.02.2020 13:43

Eesti Energia planuje zaangażowanie w tegoroczną aukcję OZE dla fotowoltaiki

Eesti Energia planuje udział w tegorocznej aukcji na zakup energii ze źródeł odnawialnych (OZE) w Polsce obejmującej projekty fotowoltaiczne o łącznej mocy zainstalowanej na poziomie kilkudziesięciu MW, poinformowała ISBnews jej spółka zależna Enefit Green. Grupa jest także zainteresowana pozyskaniem z rynku projektów elektrowni wiatrowych, które wygrały aukcje.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Eesti Energia planuje zaangażowanie w tegoroczną aukcję, obejmującą projekty PV o łącznej mocy zainstalowanej na poziomie kilkudziesięciu MW" - czytamy w materiale przesłanym ISBnews.

Eesti Energia nie uczestniczyła w aukcjach OZE przeprowadzonych w końcu 2019 roku, ale nawiązała wstępną współpracę z niektórymi uczestniczącymi w niej podmiotami, podano także.

W ciągu kolejnych trzech lat Eesti Energia planuje rozwijać projekty fotowoltaiczne o łącznej mocy zainstalowanej 50-80 MW.

"Grupa planuje też pozyskanie z rynku projektów elektrowni wiatrowych, które wygrały aukcje OZE. W tym przypadku nowoczesna turbina wiatrowa i wysoka sprawność całej instalacji będą kluczowymi elementami wyboru projektu" - czytamy dalej.

Obecnie w Polsce działa 18 instalacji fotowoltaicznych należących do Enefit Green. Ich łączna moc zainstalowana to około 17,5 MW. W I kwartale 2020 roku ma nastąpić też finalizacja przejęcia dwóch kolejnych instalacji PV o łącznej mocy 1,6 MW. Wszystkie farmy zlokalizowane na terenie Polski zostały zakupione przez Enefit Green w czerwcu 2019 r.

Enefit Green to należąca do Grupy Eesti Energia spółka wytwarzająca energię ze źródeł odnawialnych.

Eesti Energia, do której należy działający w Polsce Enefit, to estońska grupa surowcowo-energetyczna, będąca własnością państwa. Jest obecna także na rynkach Łotwy i Litwy. W 2018 r. sprzedaż energii w ramach Grupy Eesti Energia wyniosła 9,2 TWh, a zysk netto - 106 mln euro.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz