Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

EFL otrzymał 150 mln euro pożyczki od CEB na finansowanie inwestycji MŚP

0
Podziel się

Europejski Fundusz Leasingowy (EFL) podpisał kolejną umowę kredytową z Bankiem Rozwoju Rady Europy (CEB), podał EFL. Leasingodawca otrzymał pożyczkę w wysokości 150 mln euro na finansowanie inwestycji mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, ze szczególnym uwzględnieniem biznesów prowadzonych przez kobiety.

EFL otrzymał 150 mln euro pożyczki od CEB na finansowanie inwestycji MŚP
bErVqcvF

CEB od wielu lat wspiera projekty o charakterze społecznym, ułatwiając dostęp do finansowania dla mikro-małych i średnich przedsiębiorstw w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Tegoroczna umowa pożyczki dla EFL dotyczy realizowanego przez CEB programu "Wsparcie mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw w tworzeniu i utrzymaniu miejsc pracy" ("Supporting micro, small and medium-sized enterprises for the creation and preservation of viable jobs"), podano.

"Podpisanie umowy w tak specyficznych okolicznościach wywołanych pandemią koronawirusa potwierdza nie tylko stabilną pozycję EFL, ale jest również dowodem zaufania oraz reputacji, jaką cieszymy się wśród międzynarodowych instytucji finansowych. Jesteśmy wiarygodnym i odpowiedzialnym partnerem, który gwarantuje bezpieczeństwo realizowanych transakcji. Otrzymane środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie inwestycji polskich firm, dzięki czemu wspólnie z CEB nadal będziemy przyczyniać się do rozwoju polskiej przedsiębiorczości szczególnie w wymagającym czasie" - powiedział prezes EFL Radosław Woźniak, cytowany w komunikacie.

"Wspieranie MMŚP jako sposobu tworzenia miejsc pracy jest priorytetowym obszarem działania CEB na tle wciąż wysokiego bezrobocia w Europie, szczególnie wśród ludzi młodych. Dzięki tej pożyczce tysiące małych polskich przedsiębiorców, którzy mają niewielki lub żaden dostęp do finansowania, mogą uzyskać fundusze, których potrzebują, aby poszerzyć i stworzyć miejsca pracy. Cieszymy się z dalszego wzmacniania naszej współpracy" - dodał gubernator CEB Rolf Wenzel.

bErVqcvH

EFL, którego właścicielem jest francuska grupa bankowa Crédit Agricole, jest jednym z liderów rynku leasingu ruchomości w Polsce. Grupa EFL od ponad 28 lat dostarcza usługi finansowania, wspierając klientów usługami leasingu, najmu, pożyczek i faktoringu. Suma bilansowa Grupy EFL to około 12 mld zł, w roku 2019 grupa sfinansowała aktywa o łącznej sumie ponad 6,4 mld zł.

bErVqcwi
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)