Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

EKG: 100 tys. mieszkań w ramach programu Mieszkanie+ to proces na ok. 10 lat

0
Podziel się:

Realizacja zapowiedzi w zakresie 100 tys. mieszkań w ramach programu Mieszkanie+ to proces, który potrwa około 10 lat, ocenił ekspert PFR Nieruchomości Marek Wielgo.

EKG: 100 tys. mieszkań w ramach programu Mieszkanie+ to proces na ok. 10 lat

"Obecnie w ramach programu Mieszkanie+ gotowych jest 867 mieszkań, kolejne 663 znajdują się w budowie, w fazie projektowania jest 15,5 tys. mieszkań, co oznacza, że ich budowa rozpocznie się w ciągu roku-dwóch, a następnych prawie 41 tys. mieszkań to działki, gdzie opracowywane są wnioski inwestycyjne" - powiedział Wielgo w trakcie panelu na XI Europejskim Kongresie Gospodarczym (EKG) w Katowicach. Agencja ISBnews jest głównym patronem medialnym EKG.

Jego zdaniem, kumulacji mieszkań w programie Mieszkanie+ należy się spodziewać za około 2-3 lata.

"Z posiadanej przez PKP puli nieruchomości w 50 tys. lokalizacji o powierzchni 100 tys. ha, około 850 ha w 500 lokalizacjach nadaje się pod projekty deweloperskie. Z naszych szacunków wynika, że około jedna czwarta projektów programu Mieszkanie+ może być realizowana na naszych gruntach" - powiedział członek zarządu PKP Krzysztof Golubiewski.

Zastrzegł, że PKP nie oddaje tych gruntów za darmo, a traktuje udział w programie jako działalność komercyjną.

"Na pierwszy etap programu Mieszkanie+ wytypowaliśmy 19 lokalizacji. Trzy pierwsze umowy zostały już podpisane, liczę na to, że w najbliższym czasie te grunty zostaną aportowane do spółek" - dodał.

Członek zarządu PKP zaznaczył, że kolejowa spółka chce również realizować projekty mieszkaniowe z partnerami z branży deweloperskiej.

"Marzy mi się, żeby była to druga istotna noga biznesowa, generująca stały przychód dla Grupy PKP" - powiedział.

Mieszkanie+ to najważniejszy pakiet rozwiązań Narodowego Programu Mieszkaniowego, którego celem jest zwiększenie liczby mieszkań dostępnych dla osób o niskich i umiarkowanych dochodach, dzięki wykorzystaniu nieruchomości Skarbu Państwa.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)