Notowania

górnictwo
29.04.2019 09:25

Eko Export odpisze udziały w OMS z wpływem na wyniki: ok. -17,6 mln zł

Warszawa, 29.04.2019 (ISBnews) - Eko Export podjął decyzję o utworzeniu odpisu na udziałach w spółce Omega Minerals Trading and Investments z siedzibą w Szwajcarii (OMS) z wpływem na wyniki skonsolidowane i jednostkowe w wysokości -17,6 mln zł, wynika z komunikatu spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Decyzja została podjęta po sporządzonej [...] analizie korzyści osiągniętych przez Eko Export z dotychczasowej współpracy i powiązania kapitałowego z firmą OMS oraz na podstawie szacunków dotyczących potencjalnych korzyści, wynikających z dalszej współpracy z OMS, możliwych do osiągnięcia przez Eko Export w latach następnych" - czytamy w komunikacie.

Jak podano, geopolityczna sytuacja oraz uzyskanie dostępności do mikrosfery białej, która umożliwiła rozszerzenie rynków zbytu, doprowadziła do tego, że umowa z OMS praktycznie w 2018 roku "wygasła". W związku z powyższym, zarząd Eko Export podjął decyzję o utworzeniu odpisu na udziałach w spółce OMS.

"Powyższe zdarzenia będą miały wpływ na wyniki finansowe w następujący sposób:

  1. Na wyniki skonsolidowane emitenta:

- odpis z tytułu utraty wartości udziałów w pozostałych jednostkach : - 17 612 012,9 zł,

  1. Na wyniki jednostkowe emitenta:

- odpis z tytułu utraty wartości udziałów w pozostałych jednostkach : - 17 612 012,9 zł" - wskazano w komunikacie.

Jednak, patrząc na osiągnięte przychody w latach 2012-17 w wysokości 59,4 mln zł, jak też osiągnięty zysk brutto na sprzedaży w wysokości 36,3 mln zł., jak też dalsze korzyści, które będą przynosiły inwestycje finansowe z zysku w postaci linii technologicznej w Bielsku-Białej, jak też linii technologicznej DMC raz z suszarnią w Astanie potwierdzają, że decyzja współpracy z OMS była słuszną i jedyną możliwą w tamtym okresie, stwierdzono w informacji.

"Dokonanie odpisu pomniejszy wynik operacyjny Eko Export oraz grupy kapitałowej, jednakże nie wpłynie na sytuację płynnościową. Ostateczna wartość odpisu zostanie przedstawiona odpowiednio w jednostkowym i skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym Eko Export i grupy kapitałowej Eko Export za 2018 rok" - zaznaczono także.

Eko Export S.A. jest czołowym producentem mikrosfery w Europie. Dzięki swym specyficznym cechom mikrosfera znajduje szerokie zastosowanie, przede wszystkim w branżach motoryzacyjnej, energetycznej, budowlanej i w produkcji tworzyw sztucznych. Spółka importuje surowiec głównie z Rosji, Kazachstanu i Polski. Po przetworzeniu w zakładzie produkcyjnym w Bielsku-Białej kieruje blisko 100% produkcji na eksport, głównie do Europy i Stanów Zjednoczonych. Od 2010 r. spółka notowana jest na głównym rynku GPW.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz