Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
19.03.2020 14:06

Elektrobudowa złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości

Elektrobudowa złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Emitent działając [i] w oparciu o uchwałę zarządu emitenta z dnia 19 marca 2020 r. [...] oraz [ii] na podstawie art. 20 ust. 1 w związku z art. 21 ust. 1 ustawy z dnia 28 lutego 2003 roku - Prawo upadłościowe złożył wniosek o ogłoszenie upadłości emitenta. Wniosek o ogłoszenie upadłości emitenta został złożony do Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach, X Wydział Gospodarczy do spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych" - czytamy w komunikacie.

Zarząd Elektrobudowy wcześniej dziś informował, że postanowił odstąpić do realizacji emisji akcji serii F oraz niezwłocznie złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości.

Elektrobudowa świadczy kompleksowe usługi budowlano-montażowe realizując inwestycje związane z przemysłem energetycznym, petrochemicznym, wydobywczym oraz budownictwem obiektów użyteczności publicznej w systemie pod klucz. Spółka jest notowana na GPW od 1996 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 763,5 mln zł w 2018 r.

Tagi: energetyka, budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-03-2020

Pierwsze kotyBranża wykonawców inwestycji już zaczyna jako pierwsza. Kolejno jak w cyklu. Inwestorzy. Banki finansujace . Producenci środków produkcji. Itd itp do … Czytaj całość

19-03-2020

NiestetyGwoździem do trumny wcale nie był koronawirus tylko „fachowcy” dobrej zmiany zarządzający spółkami skarbu państwa, którzy przez kompletny brak … Czytaj całość

19-03-2020

Niedźwiedź z GPWSzkoda. Byli jednymi z najstarszych na GPW, weteranów. Już od kilku lat mieli problemy finansowe, a koronawirus okazał się gwoździem do trumny.

Rozwiń komentarze (5)