Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
28.05.2020 08:40

Elektrobudowa złożyła zażalenie na decyzję sądu o ogłoszeniu upadłości spółki

Zarząd Elektrobudowy złożył zażalenie do sądu na postanowienie Sądu Rejonowego Katowice-Wschód, X Wydział Gospodarczy o ogłoszeniu upadłości Elektrobudowy, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Syndyk masy upadłości informuje jednocześnie, iż zarząd spółki zaskarżył postanowienie sądu w całości i wnosi o:

1. wystąpienie do Sądu Arbitrażowego przy Stowarzyszeniu Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców o informację, na jakim etapie znajdowało się postępowanie do czasu ogłoszenia upadłości dłużnika [jakie zapadły decyzje w ramach procedury arbitrażowej], jaka jest średnia długość trwania postępowań Sądu Arbitrażowego w podobnych sprawach oraz kiedy przewidywane było zakończenie przedmiotowej sprawy przy założeniu, że nie zostałaby ogłoszona upadłość Elektrobudowa SA;

2. uchylenie zaskarżonego postanowienia w całości oraz oddalenie wniosku o ogłoszeniu upadłości, jak i zasądzenie od wierzyciela na rzecz dłużnika kosztów postępowania za obie instancje;

ewentualnie o:

3. uchylenie zaskarżonego postanowienia w całości i przekazanie sprawy Sądowi Rejonowemu Katowice-Wschód do ponownego rozpoznania, przy pozostawieniu temu sądowi rozstrzygnięcia o kosztach postępowania zażaleniowego" - czytamy w komunikacie.

19 marca br. Elektrobudowa złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód.

Elektrobudowa świadczy kompleksowe usługi budowlano-montażowe realizując inwestycje związane z przemysłem energetycznym, petrochemicznym, wydobywczym oraz budownictwem obiektów użyteczności publicznej w systemie pod klucz. Spółka jest notowana na GPW od 1996 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 763,5 mln zł w 2018 r.

Tagi: energetyka, budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-05-2020

PJTo w końcu, jak jest? Upadłość czy nie ?

28-05-2020

alladyn-solar-battNie

Rozwiń komentarze (2)