Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Elektrobudowa zwołała NWZ na żądanie porozumienia akcjonariuszy na 11 maja

1
Podziel się

Elektrobudowa w upadłości zwołała nadzwyczajne walne zgromadzenie na 11 maja, podała spółka. Wcześniej spółka informowała, że żądanie zwołania NWZ złożyło porozumienie akcjonariuszy, które posiada 5,38% kapitału zakładowego spółki. Z kolei porozumienie zapowiadało, że na walnym zgromadzeniu chce przegłosować m.in. zmianę ogłoszonej już upadłości Elektrobudowy na jej sanację.

Elektrobudowa zwołała NWZ na żądanie porozumienia akcjonariuszy na 11 maja
bEpSbCiJ

Projekty uchwał NWZ przewidują m.in. odwołanie sześciu obecnych członków rady nadzorczej spółki oraz powołanie pięciu nowych członków. W projektach zaznaczono także, że porozumienie akcjonariuszy nie uzasadniło wniosków o odwołania, ani o powołania.

W opublikowanym wcześniej porządku obrad walnego zgromadzeniu podano, że obejmie on - oprócz zmian w RN - także wolne wnioski.

W ub. tygodniu porozumienie akcjonariuszy podało, że jego głównymi postulatami są: zmiana formy upadłości na sanację, zmiany w organach spółki odzwierciedlające obecny układ sił w akcjonariacie, rozpoczęcie procesów restrukturyzacyjnych mających na celu istotne ograniczenie kosztów działalności spółki oraz optymalne zarządzanie jej majątkiem.

bEpSbCiL

Zarząd Elektrobudowy 19 marca 2020 r. złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach. 24 marca 2020 roku sąd wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości Elektrobudowy.

Elektrobudowa świadczy kompleksowe usługi budowlano-montażowe realizując inwestycje związane z przemysłem energetycznym, petrochemicznym, wydobywczym oraz budownictwem obiektów użyteczności publicznej w systemie pod klucz. Spółka jest notowana na GPW od 1996 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 763,5 mln zł w 2018 r.

bEpSbCjm
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Trudno
rok temu
No trudno. Szkoda firmy bo dobry fachowców zatrudniała.