Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Elżbieta Filipiak pozbywa się akcji Comarchu. Transakcja za 66,5 mln zł

6
Podziel się:

- Przewodnicząca Rady Nadzorczej Comarchu Elżbieta Filipiak zbyła 335 926 akcji spółki za łącznie ok. 66,5 mln zł - podała spółka w poniedziałek w komunikacie.

Żona Janusza Filipiaka, przewodnicząca Rady Nadzorczej Comarchu, pozbyła się ponad 300 tys. akcji spółki
Żona Janusza Filipiaka, przewodnicząca Rady Nadzorczej Comarchu, pozbyła się ponad 300 tys. akcji spółki (East News, GERARD/REPORTER)

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, do transakcji doszło w miniony piątek, a cena za akcję wyniosła 180 zł.

Elżbieta Filipiak miała do tej pory 846 tys. akcji spółki (10,4 proc. w kapitale zakładowym)
, które uprawniają do 4.230.000 głosów na walnym zgromadzeniu (27,96 proc.). Po transakcji zostało jej więc nieco ponad 500 tys. akcji.

Największym akcjonariuszem krakowskiej spółki jest jej założyciel i właściciel - prof. Janusz Filipiak. Prywatnie to mąż przewodniczącej rady nadzorczej.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Janusz Filipiak - jak informuje "Puls Biznesu" - jest właścicielem niespełna 2 mln akcji, co daje mu ponad 35 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

Comarch specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych.

Jak informowaliśmy w money.pl kilka dni temu, spółka zwiększyła w ubiegłym roku zatrudnienie o około 300 pracowników. W sumie pracuje w niej już ponad 6,3 tys. osób.

Spółka jest notowana na GPW od 1999 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 1 369,62 mln zł w 2018 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Qer
3 lata temu
Firma która za infolinię każe płacić 250zl miesięcznie masakra, a partnerzy nie mają pojęcia o funkcjonalności oprogramowania
Danek
3 lata temu
Dziwne, firma prężnie współpracująca z pis zaczyna się zwijać ?
pis to stan u...
3 lata temu
Mam sąsiada co tam pracuje , jeździ tam jak chce , samochodem firmowym wozi sobie materiały budowlane do budowy domu , nie dziwie się się że ta pani sprzedaje te akcje , weźmie kupe kasy na górce i może nic do końca zycia nie robić raz z kilkoma pokoleniami
adamek
3 lata temu
Jeśli ktoś pozbywa się akcji to o czymś świadczy. Padnie to wszystko i tylko szaraki na tym stracą.
jj
3 lata temu
Większość oprogramowania dla firm państwowych była kiedyś zlecana dla firm informatycznych powiązanych z komunistycznymi właścicielami.Zmieniło się niewiele,aczkolwiek trzeba przyznać,że programy trochę się poprawiają.