Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Emilewicz: Mamy nadzieję że na koniec roku bezrobocie będzie niższe niż 10%

2
Podziel się:

Rząd ma nadzieję, że na koniec 2020 roku poziom bezrobocia będzie niższy niż 10%, poinformowała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Emilewicz: Mamy nadzieję że na koniec roku bezrobocie będzie niższe niż 10%
bEsqBbxh

"Poziom bezrobocia na koniec maja to jest 6%. Mówiliśmy o około 10% na koniec roku, ale ciągle mamy nadzieję, że za sprawą tych rozwiązań, które wdrożyliśmy w zdecydowany sposób [...] utrzymaliśmy miejsca pracy na rynku, co więcej, widzimy też, że w tych sektorach pracy sezonowej pojawiają się też nowe rejestracje" - powiedziała Emilewicz podczas spotkania z dziennikarzami.

Zaznaczyła, że "jest to symptomatyczne" i "pokazuje ożywienie gospodarce właściwie we wszystkich segmentach".

Przypomniała też, że liczba aktywnych działalności w Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) jest wyższa od tej, notowanej 11 marca czyli w dniu ogłoszenia pandemii.

bEsqBbxj

W ubiegły piątek Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS)
poinformowało, że stopa bezrobocia rejestrowanego wzrosła o 0,2 pkt proc. do 6% w maju 2020 r. wobec 5,8% w kwietniu br. Liczba bezrobotnych w końcu maja 2020 r. wyniosła 1 mln 11,7 tys. osób i w porównaniu do końca kwietnia 2020 r. wzrosła o ok. 46 tys. osób, czyli o 4,8%.

Wcześniej minister rodziny pracy i polityki społecznej Marlena Maląg informowała, że stopa bezrobocia rejestrowanego może wzrosnąć do ok. 10% do końca roku, zaś liczba osób bez pracy może wynosić ok. 1,3-1,4 mln w grudniu br.

bEsqBbxK
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Radca
rok temu
Jadziu, zmien dilera
Ja
rok temu
Wątpię, zwolnienia dopiero się zaczynają, a wszystko staje i roboty nie ma. Co robić z ludźmi, urlopy się skończyły...