Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
23.07.2020 15:55

Emilewicz: Nie ma podstaw do wypłat firmom rekompensat z powodu lockdownu

Nie ma podstaw prawnych do wypłat rekompensat dla przedsiębiorców, którzy ponieśli straty z powodu zamrożenia niektórych sektorów gospodarki w związku z pandemią COCID, uważa wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Nie ma podstaw prawnych do wypłaty tego typu rekompensat" - powiedziała Emilewicz, odpowiadając na pytanie o zapowiedź przedsiębiorców, dotyczącą złożenia wniosku o odszkodowania za okres zamrożenia gospodarki.

Zaznaczyła, że równocześnie w czasie lockdownu zostały uruchomione transfery do firm.

"Nie było żadnego pomiotu gospodarczego, który byłby wykluczony z możliwości skorzystania czy to ze zwolnień ze składek na ubezpieczenia społeczne, opłaty postojowego" - podkreśliła dodając, że firmy otrzymały także "ogromną pomoc z tarczy finansowej, a także pomoc płynnościową dla każdego sektora gospodarki".

"Więc dzisiaj nie ma podstaw prawnych do tego, aby zgłaszać roszczenia wobec lockdownu, jaki miał miejsce w Polsce" - dodała.

Wicepremier zwróciła uwagę, że podobne instrumenty były stosowane w innych państwach Unii Europejskiej i - jak powiedziała - ,,tego typu roszczenia nie mają tam miejsca, ani też nie są rozpatrywane."

Emilewicz poinformowała, że dla niektórych szczególnych sektorów które nadal mimo odmrożenia notują spadki na około 80% będą przygotowywane "rozwiązania szyte na miarę".

"Ale to już naprawdę bardzo punktowo adresowane. Będziemy adresować takie podejście indywidualnie do branż" - dodała.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-07-2020

zamknacKWEmilewicz nie jest po prawie, po co się wypowiada. Oczywiście, że podstawy są.

23-07-2020

DrobnyprzedsiebiorcaJak to nie ma podstaw, przecież nam się te pieniądze należą

23-07-2020

infoJa nic nie dostałem a od marca mam 100% mniejsze zyski. Po co Pani kłamie. Dopiero o lipca coś się rusza w najmach krótkoterminowych.

Rozwiń komentarze (7)