Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
13.03.2020 12:54

Emilewicz: Nie mamy w planach stref buforowych, dyskutujemy o zamknięciu galerii

Nie ma planów tworzenia stref buforowych czy odłączania jakichkolwiek regionów kordonem sanitarnym, gdyż tego typu wyłączenia musiałoby zostać poprzedzone wprowadzeniem stanu wyjątkowego. Trwają natomiast rozmowy dotyczące czasowego zamknięcia galerii handlowych i restauracji, wynika z wypowiedzi minister rozwoju Jadwigi Emilewicz.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Nie ma żadnych planów z kordonem sanitarnym. Tego typu wyłączenia musiałoby poprzedzić wprowadzenie stanu wyjątkowego. Takiej decyzji dzisiaj nie ma. Wprowadzenie stanu zagrożenia epidemiologicznego daje dodatkowe prerogatywy ministrowi zdrowia. I nie ma planów oddzielania, odłączania jakimiś strefami buforowymi miast na ten moment. Sytuacja się rozwija, ale na pewno nie będzie takich wydarzeń w najbliższych godzinach i dniach" - powiedziała Emilewicz w rozmowie z portalem Gazeta.pl.

Dodała, że "nie ma planów, żeby zamykać sklepy spożywcze z produktami podstawowymi".

Na pytanie o czasowe zamknięcie niektórych sklepów bądź ograniczenie godzin otwarcia powiedziała: "Te decyzje podejmuje minister zdrowia, Główny Inspektor Sanitarny (GIS), my o tym rozmawiamy".

"W ten weekend sklepy spożywcze na pewno będą otwarte" - podkreśliła.

Dyskusja dotyczy także galerii handlowych. Na pytanie czy galerie te mogą zostać zamknięte, Emilewicz powiedziała: "będzie o tym decydował minister zdrowia".

"Wiem, że dyskusja na temat barów restauracji także trwa. My jesteśmy w kontakcie z branżą HoReCa, czyli branżą gastronomiczną i branża ze zrozumieniem podchodzi, jeżeli taka będzie decyzja. [...] Jest także gotowa do dystrybucji jedzenia zdalnie" - powiedziała Emilewicz.

Dodała, że jakiekolwiek decyzje w tej sprawie będzie komunikował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

W Polsce stwierdzono 61 przypadków zarażenia koronawirusem, jedna osoba zmarła.

Tagi: handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2020

EsoA jaką ochronę przewidziano dla pracowników sklepów wielkopowierzchniowych, bo niedługo się okaże że tylko oni pracują

Rozwiń komentarze (1)