Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Enea chce zaktualizować strategię do końca roku

0
Podziel się:

Gdańsk, 08.04.2019 (ISBnews) - Enea powinna opublikować zaktualizowaną strategię do końca roku, poinformował prezes Mirosław Kowalik.

Enea chce zaktualizować strategię do końca roku
bEILyKDF

"Będziemy się starali zaktualizować strategię do końca roku. Chcemy się dostosować do nowych reguł gry" - powiedział Kowalik dziennikarzom w kuluarach Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego w Gdańsku.

Podkreślił konieczność dostosowania strategii nie tylko do Polityki Energetycznej Polski, ale przede wszystkim do Krajowego Planu dla Energii i Klimatu.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski informował niedawno, że Rada Ministrów powinna przyjąć politykę energetyczną "w okolicach wakacji ", a krajowy plan przesłać do Komisji Europejskiej do końca roku.

bEILyKDH

W marcu prezes Enei poinformował, że społka jest w trakcie poważnej analizy celów strategicznych, w kontekście istotnie zmieniającego się otoczenia rynkowego, a prowadzone analizy powinny się zakończyć w 2019 roku i mogą zaowocować ewentualną aktualizacją strategii spółki. Nie wykluczył zainteresowania Enei inwestycją w morską farmę wiatrową.

Kowalik podkreślił wówczas, że rynek coraz bardziej ewoluuje w kierunku jak najmniejszej emisyjności, a zmiany, które nastąpiły w 2018 roku, przede wszystkim Pakiet Zimowy, implikują zupełnie nowe warunki funkcjonowania sektora energetycznego w Europie i w Polsce. Wskazał także, że jego zdaniem, konieczne jest położenie większego nacisku na energetykę rozproszoną, kogenerację oraz mniejsze projekty.

Podstawą działania grupy kapitałowej Enea jest wydobycie węgla kamiennego oraz wytwarzanie, dystrybucja i handel energią elektryczną. Sieć dystrybucyjna grupy, zlokalizowana w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce, obejmuje 20% powierzchni kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

bEILyKEi
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)