Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Enea Operator ma 21,16 mln zł dofinans. na budowę sieci w zachodniopomorskim

0
Podziel się:

Enea Operator - spółka zależna Enei - podpisała umowę o 21,16 mln zł dofinansowania do budowy elektroenergetycznej sieci inteligentnej na terenie Szczecina, powiatu gryfińskiego i Świnoujścia z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, podało Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Enea Operator ma 21,16 mln zł dofinans. na budowę sieci w zachodniopomorskim
bEEAZdRx

"Przedmiotem projektu objętego dofinansowaniem jest automatyzacja sieci na terenie rejonu Szczecin, obejmująca zdalne sterowanie, elektroenergetyczną automatykę zabezpieczeniową oraz modernizację i przebudowę odcinków linii i stacji elektroenergetycznych" - czytamy w komunikacie.

Celem ogólnym projektu jest zapewnienie zwiększonej pewności zasilania poprzez zautomatyzowanie procesu identyfikacji uszkodzeń oraz budowy sieci z zastosowaniem automatyki (FDIR). Ponadto w wyniku realizacji projektu zostaną zwiększone możliwości dystrybucyjne sieci umożliwiające przyłączenie nowych odnawialnych źródeł energii. Projekt realizowany jest w ramach I osi priorytetowej POIiŚ 2014-2020: zmniejszenie emisyjności gospodarki.

Realizacja projektu przewidziana jest na okres 27.03.2019 r. - 31.12.2021 r. a łączna kwota dofinansowania ze środków UE wyniesie 21 161 957,94 zł, podano także.

bEEAZdRz

Podstawą działania grupy kapitałowej Enea jest wydobycie węgla kamiennego oraz wytwarzanie, dystrybucja i handel energią elektryczną. Sieć dystrybucyjna grupy, zlokalizowana w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce, obejmuje 20% powierzchni kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

bEEAZdSa
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)