Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
19.06.2020 12:54

Enea: Potencjał farm PV, które mogą powstać współpracy z KOWR to 'setki MW'

Enea ocenia potencjał farm fotowoltaicznych możliwych do zbudowania w ramach współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa (KOWR) na "setki megawatów", poinformował wiceprezes Jarosław Ołowski.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Mamy do czynienia z projektem, który jest w pierwszej fazie, mamy zakończoną inwentaryzację potencjalnych nieruchomości, które byłyby odpowiednie dla wielkoobszarowych farm. Potencjał oceniam na poziomie setek megawatów" - powiedział Ołowski podczas telekonferencji.

Dodał, że trudno na dziś ocenić poziom zaawansowania możliwy do osiągnięcia do końca roku

"Ten projekt jest dla nas kluczowy, jeśli chodzi o fotowoltaikę, jest jednym z kluczowych elementów naszej strategii i myślę, że te setki potencjalnych megawatów zainstalowanych na obszarze naszego OSD będą przynajmniej określone do końca tego roku" - dodał wiceprezes.

W październiku 2019 r. Enea i jej spółka zależna Enea Wytwarzanie podpisały z KOWR list intencyjny rozpoczynający współpracę, której efektem ma być budowa wielkoobszarowych farm fotowoltaicznych na nieruchomościach rolnych.

Podstawą działania grupy kapitałowej Enea jest wydobycie węgla kamiennego oraz wytwarzanie, dystrybucja i handel energią elektryczną. Sieć dystrybucyjna grupy, zlokalizowana w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce, obejmuje 20% powierzchni kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz