Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Enea: Rozmowy w sprawie finansowania Ostrołęki C nadal się toczą

0
Podziel się:

Rozmowy w sprawie finansowania budowy Elektrowni Ostrołęka C nadal się toczą, a udział Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) był tylko jedną z rozważanych możliwości, poinformował prezes Enei Mirosław Kowalik.

Enea: Rozmowy w sprawie finansowania Ostrołęki C nadal się toczą
bEDDGDCJ

"Odnośnie Ostrołęki, to sprawa finansowania jest w toku. W tym otoczeniu wymaga to naprawdę dużej staranności. Rozmawiamy o finansowaniu i będziemy o tym informowali" - powiedział Kowalik podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że realizacja prac na placu budowy postępuje zgodnie z harmonogramem.

"Udział PGE był jedną z alternatyw do rozważenia, [jej wycofanie się] nie zamyka procesu" - dodał prezes.

bEDDGDCL

PGE podała wcześniej w tym tygodniu, że odstąpiła od rozmów w sprawie ewentualnego zaangażowania w w projekt budowy bloku 1 000 MW w Elektrowni Ostrołęka.

W maju br. Enea zawarła porozumienie z Energą w sprawie finansowania projektu budowy nowego bloku węglowego - planowanej elektrowni Ostrołęka C w Ostrołęce o mocy 1 000 MW brutto. W porozumieniu Enea zobowiązała się zapewnić Elektrowni Ostrołęka nakłady finansowe na realizację projektu w kwocie 819 mln zł od stycznia 2021 roku w ramach zadeklarowanego w porozumieniu z 28 grudnia 2018 roku zaangażowania finansowego w wysokości 1 mld zł, uwzględniając przekazane spółce środki finansowe w kwocie około 181 mln zł.

Podstawą działania grupy kapitałowej Enea jest wydobycie węgla kamiennego oraz wytwarzanie, dystrybucja i handel energią elektryczną. Sieć dystrybucyjna grupy, zlokalizowana w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce, obejmuje 20% powierzchni kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

bEDDGDDm
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)