Notowania

energetyka
11.01.2019 12:50

Enea rozszerzyła ofertę Enea Eco o piece powierzchniowo-akumulacyjne

Enea rozszerzyła ofertę sprzedaży energii elektrycznej Enea Eco o piece powierzchniowo-akumulacyjne, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Produkt stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie klientów poszukujących rozwiązań pozwalających na efektywne oraz komfortowe ogrzewanie swoich mieszkań. Dążymy do tego, by nasze produkty były innowacyjne, podnosiły jakość i komfort życia naszych klientów, dawały także wymierne oszczędności. Piece powierzchniowo-akumulacyjne to nasza propozycja dla osób które troszczą się o środowisko" - powiedział dyrektor Departamentu Sprzedaży w Enei Bartosz Zieliński, cytowany w komunikacie.

Czas poboru prądu przez piec powierzchniowo-akumulacyjny to średnio tylko 4 do 6 godzin w ciągu doby. Zastosowane systemy sterowania optymalizują pracę pieca i pozwalają na zmniejszenie mocy zainstalowanych urządzeń w stosunku do innych rozwiązań, wyjaśniono.

"Wymieniając stare źródła ciepła na piece powierzchniowo-akumulacyjne, klienci Enei mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach rządowego programu 'Czyste Powietrze'. Jego celem jest ograniczenie emisji pyłów i zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Oferta Enei, obejmująca piece powierzchniowo-akumulacyjne, wspiera walkę ze smogiem" - dodał Zieliński.

Enea oferuje także pompy ciepła, które pozwalają na obniżenie rachunków za ogrzewanie domu i wody użytkowej.

Enea na początku roku wprowadziła ofertę Enea Eco, która wspiera walkę ze smogiem i promuje zwiększanie zużycia prądu w godzinach nocnych ze względu na niższe koszty. Enea Eco dzięki preferencyjnym cenom, ma zachęcić klientów do korzystania z ogrzewania elektrycznego.

Podstawą działania grupy kapitałowej Enea jest wydobycie węgla kamiennego oraz wytwarzanie, dystrybucja i handel energią elektryczną. Sieć dystrybucyjna grupy, zlokalizowana w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce, obejmuje 20% powierzchni kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

 

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz